Vznikl první PlayStation 5 s vodním chlazením

Vznikl první PlayStation 5 s vodním chlazením

Nadšený fanoušek z Vietnamu zdokumentoval celý proces. Konzoli hodlá v budoucnu prodat

Zdroj: Nhenhophach
8. 3. 2021

Ještě před uvedením PlayStationu 5 se v mnoha článcích a diskuzích řešila celková hlučnost. Předchozí generace totiž o sobě umělá dát v zátěži pořádně vědět, což si s přihlédnutím k velikosti nové konzole a jejímu masivnímu chlazení naplno uvědomovali i designéři ze Sony. Výsledkem je poměrně tiché zařízení, byť se podle oficiálních náznaků může do budoucna s úpravou firmwaru hlasitost chladící soustavy zvýšit. Nikoliv však pro nadšence z Vietnamu, který se rozhodl čerstvě získanou konzoli osadit vodním chlazením, což následně zdokumentoval na svém YouTube ve videu, které by se s trochou nadsázky dalo přirovnat k technologické pornografii.

Onen zapálený hardwarový modder vystupuje pod přezdívkou Nhenhophach a při prvních záběrech určitě pochopíte, že projekt nebyl víkendovou záležitosti. Ve skutečnosti na něm strávil přibližně dva měsíce, které vyplnil plánováním a hlavně modelováním s následnou výrobou celého systému. Také smontování jednotlivých částí vodní komory vyžadovalo maximální přesnost, stejně jako napojení vodního chlazení na základní desku PlayStationu 5. Teplovodivé pásky a pasta musely být na přesných místech, aby nedocházelo k únikům tepla a chlazení bylo efektivní, což je ale u projektu takového rozměru a čistoty pochopitelné.

Co se týče porovnání vodního PlayStationu 5 s komerčně prodávaným, tělo vylepšené varianty je díky absenci zmiňovaného ventilátoru mnohem menší. Celkově však zařízení disponuje robustními bočnicemi a je jakousi futuristickou vizí nové generace PlayStationu. Zajímavé rovněž je, že Nhenhophach plánuje po řádném otestování nabízet vzniklou konzoli, případně jednotlivé části vodního chlazení k prodeji.

Uvádí, že chystá nové verze, které odstraní některé z drobných nedostatků a následně je připraví k prodeji, detaily však nejsou známy. Pokud byste po vodním chlazení pošilhávali, určitě vás potěší, že v zátěži celé zařízení nepřekonalo 53°C, sám Nhenhophach ale uvedl, že nebylo možné změřit teploty úplně přesně. Vycházel proto z teploty chladící kapaliny, což by mělo alespoň na začátku posloužit coby důkaz, že systém funguje.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru