Engine Evolution, Vyzkoušejte si novou českou závodní hru

Vyzkoušejte si novou českou závodní hru

Engine Evolution nabízí domácí tratě i historické motorky. Autoři žádají hráče o podporu

8. 8. 2019
Název: Engine Evolution Vývojář: Platformy: Žánr:

O přízeň hráčů na Startovači, domácí obdobě populárního Kickstarteru, se uchází zajímavý český titul. Engine Evolution je nová závodní hra, která míří na Windows, Mac, Linux, iOS i Android. A její demoverzi už si dokonce můžete vyzkoušet. Zkušební verze je k dispozici pro velké operační systémy. Autoři na projektu, který je zajímavý už českou kulisou nebo třeba snahou o zapojení historických strojů, pracují tři roky. Je přitom dílem trojice zapálených mladých vývojářů, kteří se hře věnují vedle studia.

Petr Šimůnek pochází z Hořic a od dětství snil o závodní hře, v níž by nalezl pestrou škálu motocyklů i domácí tratě. Tohle přání mu nikdo jiný nevyplnil, a tak se rozhodl úkolu chopit sám a později s pomocí kolegů. V bezplatném prototypu se můžete vydat třeba právě na hořický okruh, který je vývojářům tak blízký.

Celkem má počin nabídnout 7 generací strojů od počátku 20. století až do současnosti.

Titul Engine Evolution už ale nabízí mnohem víc. K dispozici je sedm reálných tratí, na nichž se můžete utkávat se soupeři ovládanými umělou inteligencí i s dalšími hráči on-line. Autoři nicméně plánují navrhnout přes 30 dalších tratí a přidat do hry víc než 20 nových motorek. Chybět nemají ani oblíbené skiny.

Celkem má počin nabídnout 7 generací strojů od počátku 20. století až do současnosti. Motorky půjde dále vylepšovat i upravovat jejich vzhled. Za účast v závodech budeme získávat zkušenostní body, které lze investovat do výzkumu. Stejně tak v závislosti na dosaženém pořadí můžeme počítat s virtuální finanční odměnou, ale tu bude na druhé straně třeba také vyplácet jako startovné.

Petr Šimůnek odhaduje celkové náklady na vývoj hry přibližně na 150 tisíc korun. Do projektu vložil vlastní peníze, ale na hru přispěli už dříve fanoušci v rámci předchozí sbírky a také někteří sponzoři. K tomu, aby mohl celý titul dokončit, ale potřebuje další finance. V kampani si autoři řekli o 75 tisíc korun a 37 dní před jejím skončením mají na kontě necelých 6 tisíc.

Vývojáři chtějí investovat vybrané prostředky například do potřebných nástrojů, ale také nákupu modelů, protože není v jejich silách vytvořit všechny potřebné prvky svépomocí. Pokud by se autorům vedlo v kampani nad očekávání dobře, spřádají už další ambiciózní plány. Uvažují o vlastní lize nebo reálných jezdcích, třeba i z historie tohoto sportu. Příspěvky jsou jako obvykle odstupňované podle částky a tomu odpovídají i případné odměny.

Vyzkoušet si rovněž můžete předchůdce současné hry pod názvem Racing 300. Je nutné zdůraznit, že už s ním se Petr Šimůnek ucházel o podporu na Startovači a povedlo se mu na hru vybrat od fanoušků přes 25 tisíc korun z původně plánovaných 10 tisíc. Ta je kromě Windows, Macu a Linuxu k dispozici i pro Android.

A pokud zrovna nemáte dost času vyzkoušet ji, anebo nový prototyp osobně, podívejte se alespoň na některé ze série videí, díky nimž si o projektu nepochybně uděláte mnohem lepší představu. Práci autorů můžete zblízka sledovat také na Facebooku. Autoři čekají třeba i na odezvu k přibližování kamery v zatáčkách, což je podobně jako interface jedna z věcí, které se budou ještě nepochybně ladit a vyvíjet.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru