Vyzkoušejte si neoficiální remake Sega Rally

Jediný vývojář pracuje na překvapivě zdařilé poctě slavné klasice. Chtěl by zaujmout Segu

5. 9. 2022

Kdo se zúčastnil našeho nedávného srazu a zdržel se i po skončení živého vidcastu, mohl se zapojit do miniturnaje v závodní hře Sega Rally. Na pokračování téhle pecky od Segy marně čekáme dlouhé roky, ale na originál chce navázat neoficiální hra Over Jump Rally, která je nezávislou poctou klasice z roku 1994. Novinka vzniká s pomocí technologie Unreal Engine 5 od Epicu a její autor podle vlastních slov doufá, že by se jednou mohla stát oficiálním remakem.

Chce nabídnout novou grafiku, ale zachovat stejný styl a ovládání.

V těchto dnech vydal nové video, které je podle něj zase o kus blíž originálu. Sám přitom podotýká, že v původní hře sice byla třeba silnice o něco širší, ale to by podle něj s novou grafikou nevypadalo dobře a nemáme se obávat, hratelnosti to neublíží. I když v multiplayeru… Co je ale vůbec nejzajímavější, můžete si sami vyzkoušet alfa demo, které už je k dispozici. Beta demo plánuje autor vydat začátkem října a přinese další vylepšení.

Jasně přitom zdůrazňuje, že jde o nezávislou a neoficiální poctu originálu. Chce nabídnout novou grafiku, ale zachovat stejný styl a ovládání. Oním autorem je Alessandro Schiassi, který 16 let pracuje jako odborník na speciální efekty. I když je podle svých slov nováčkem na poli vývoje her, věří, že tu zúročí své zkušenosti. Sega Rally si vybral jednoduše proto, že na hru rád vzpomíná, hrával ji na Saturnu i na automatu. Chce vytvořit její fotorealistickou verzi. Tuto klasiku si zvolil také proto, že má relativně omezený obsah co do tratí i aut, aby vše sám zvládl.

Ve své verzi chce mít všechny tři vozy, tedy auta Lancia Delta, Toyota Celica i tajný vůz Lancia Stratos. Podotýká přitom, že se nebojí ani zásahu ze strany Segy, která je k těmto projektům shovívavá a doplňuje, že Sonic Mania nebo Streets of Rage 4 původně začaly jako neoficiální fan hry, než dostaly posvěcení přímo od Segy.

Sega Rally je závodní série, která debutovala v roce 1994 na automatech a odtud se dostala i na Segu Saturn a později také na PC. Největší popularitě se těší první díly. Na originál navázala v roce 1998 Sega Rally 2, která se po arkádové verzi dočkala portu pro Dreamcast a PC. Sega Rally 2006 pro PS2 už velkou díru do světa neudělalo a za očekáváním zůstalo i Sega Rally Revo pro PS3 nebo Xbox 360. Automatové Sega Rally 3 z roku 2008 také dorazila na konzole PS3 a X360.

Další videa najdete na jeho kanálu na YouTube.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru