Vyzkoušejte si demo Fallout 2 Remake 3D

Vyzkoušejte si demo Fallout 2 Remake 3D

Polský fanoušek hru přetváří do podoby FPS jako z 90. let, atmosféra však zůstává

Zdroj: Jonasz Osmenda

První dva díly série Fallout nám jsou známy coby 2D RPG s izometrickým pohledem. Polský nadšenec a velký fanoušek těchto her Jonasz Osmenda se však rozhodl, že právě Fallout 2 přetvoří do podoby 3D střílečky. Ačkoli se tím jeho počin s názvem Fallout 2 Remake 3D přibližuje novým hrám od Bethesdy, tedy Falloutu 3 a výše, estetika původní hry od Black Isle Studios z roku 1998 je stále přítomna a navozuje skvělou atmosféru, jak bylo možné vidět již z pravidelně sdílených obrázků a videí. Nyní si však sami můžete vyzkoušet demo, zatímco Osmenda na projektu dál pracuje.

Jonasz Osmenda o svém postupu pravidelně informuje a jeho práce se zamlouvá i polské Bethesdě, která jeho snažení pravidelně podporuje a sdílí mezi své fanoušky. Remake zachovává to nejdůležitější z originálu – samozřejmě až na pohled a samotnou hratelnost – čili nechybí ani RPG prvky nebo tvorba vlastní postavy, ale vedle využívání V.A.T.S. k boji je možné vše zkrátka vyřídit i v reálném čase a z pohledu první osoby. Fallout 2 Remake 3D lze v rámci svého nového žánru přirovnat ke klasickým devadesátkovým střílečkám jako je například Doom. Současný alpha build je pravidelně opravován, vylepšován a doplňován o nové modely, mechanismy nebo animace. V tuto chvíli například pracuje na inventáři, opět po vzoru původní hry.

Demo raného buildu Osmenda uvolnil ke stažení na itch.io, kde je dokonce možné si jej zahrát i v prohlížeči bez nutnosti stahování. Zatím je hra k dispozici v angličtině, polštině a ruštině, nelze však vyloučit, že součástí dalšího doplňování obsahu bude i podpora dalších jazyků – kupříkladu videa na YouTube obsahují dokonce i české titulky. Projekt jako takový je nekomerční, ale je možné tvůrce podpořit například na Patreonu, jelikož má před sebou ještě velké množství práce. Tak snad mu půjde i nadále tak dobře od ruky.

Pokud vás tento projekt zaujal, patrně by mohl i zatím bezejmenný titul od studia New Blood, který 2D Falloutu vzdává poctu a podílí se na něm dokonce i skladatel původních her.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru