Vyzkoušejte si demo české sci-fi akce TauCeti

Autoři série Dead Effect lákají na duchovního nástupce. Od jeho oznámení uplynuly tři roky

Zdroj: BadFly Interactive
5. 8. 2020

O českém sci-fi TauCeti Unknown Origin od brněnského studia BadFly Interactive už jsme nějakou dobu neslyšeli. Autoři akce Dead Effect ale nezahálí a dál na svém vysněném projektu usilovně pracují. Tři roky po představení hry vydali vývojáři bez předchozího varování hratelnou ukázku. A ačkoli tato first person akce s RPG prvky míří na PC i velké konzole, nebo alespoň měla zamířit, dema se jako první dočkali hráči na Androidu a iOS. O jiných platformách se aktuálně tým nezmiňuje, ačkoli oficiální web studia stále uvádí i další verze.

Demo nabízí dvě úrovně z plné verze i tvorbu postavy a odhaluje samotný úvod hry včetně dramatického intra.

Hlavní hrdina ztroskotá na neznámé planetě poté, co vesmírná loď ESS Meridian, kterou můžete znát ze série Dead Effect, skončí při záhadném incidentu v plamenech. Čeká tu na nás krásný, ale nebezpečný svět s pestrou přírodou a stopami pradávných civilizací. Demo nabízí dvě úrovně z plné verze i tvorbu postavy a odhaluje samotný úvod hry včetně dramatického intra. Funguje ale současně také jako benchmark, abyste mohli ověřit, jak na vašem zařízení novinka poběží. Samotní vývojáři upozorňují, že je potřeba výkonnější mobil či tablet.

Hra na aktuálních záběrech působí opravdu pěkně. Autoři tvrdí, že na nejvýkonnější mobilních platformách nabídne grafiku a prostředí srovnatelné s tituly na konzolích. TauCeti ostatně také podporuje ovladače, takže můžete mít podobný komfort jako při hraní na klasické konzoli.

Titul jako takový jsme si na Vortexu představovali opakovaně. Autoři nás lákají na dynamické počasí i střídání dne a noci. Budeme vylepšovat svou základnu, zbraně, vybavení i speciální vznášedlo, s jehož pomocí můžeme rychleji cestovat zrádnou krajinou. Ačkoli hra obsahuje zmíněné RPG prvky, výrobu a upgrady, nemá jít o další klasický survival. Pohání ji příběh a jasně strukturovaný obsah.

TauCeti nabídne rovněž kooperaci až pro čtyři hráče s možností pustit se v rámci PvP také do souboje s dalšími živými nepřáteli. Na kooperaci vývojáři mysleli především a má zprostředkovat komplexnější zážitek než singl. Nic vám ale pochopitelně nebrání stát se osamoceným trosečníkem.

Trochu Vetřelce a trochu Riddicka

Naším primárním úkolem je samozřejmě přežít a odhalit všechna tajemství zdejšího světa. Po krku vám na každém kroku půjdou nemilosrdní nepřátelé. Zdá se, že se postavíme několika různým druhům a frakcím. BadFly se nepochybně inspirují i jinými slavnými vědeckofantastickými sériemi, a to nejen těmi herními. Hra připomíná svým designem v některých momentech třeba Vetřelce nebo Riddicka.

TauCeti Unknown Origin pohání technologie Unreal Engine od Epicu. Původně autoři kromě mobilní verze mluvili jako o cílových platformách také o PC a konzolích PS4 i Xbox One. Plánovali dokonce VR podporu. Demoverzí pro iOS a Android vývojáři oslavují rovněž šest let studia BadFly Interactive.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru