Vyzkoušejte si demo české adventury Castle Dornstein

Point'n'click gotický horor láká na příběh, klasické adventurní prvky i stylizovanou grafiku

Zdroj: Digital Mosaic Games
22. 9. 2021
Název hry: Castle Dornstein Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Castle Dornstein je nová point’n’click adventura od dvoučlenného studia Digital Mosaic Games. Ačkoliv jde o mezinárodní tým, u jehož zrodu stáli David Broček a německý grafik Tolga Öcek, označení česká hra je na místě ještě víc než u jejich předchozího titulu Metaphobia. Příběh Castle Dornstein se totiž odehrává přímo v Čechách a podobně jako návštěvníci festivalu Gamer Pie se může se hrou blíže seznámit na Steamu prostřednictvím vydané demoverze.

Vývojáři stejně jako v případě Metaphobie sází na pixelartovou grafickou stylizaci a tradici klasických starých adventur, v čemž jim dopomáhá i nástroj Adventure Game Studio, v němž hru tvoří. Detektivní žánr stejně jako v případě Metaphobie přetrvává, od detektivky s trochou tajemna se však vývojáři přesunuli ke gotickému hororu, odehrávajícímu se v polovině 19. století. Coby mladý lingvista Hemlock zabývající se středověkou latinou se vydáváte na hrad rodu Dornsteinů kdesi na českém venkově, kde máte za úkol přeložit dlouho ztracenou záhadnou knihu, kterou napsal jistý mnich, jež se zbláznil a nakonec i zřekl své víry.

Už demo samotné jasně ukazuje, o co přesně ve hře půjde. Pochopitelně nechybí rozsáhlé rozhovory s postavami, pohyb po jednotlivých obrazovkách, sběr předmětů a řešení hádanek. Konec dema navíc dává najevo, že kniha bude ještě záhadnější, než se čekalo, a že příběh bude hrát velkou roli. Dokončená hra pak slibuje nejen prozkoumávání celého hradu včetně jeho historie a nejrůznějších tajemství, ale i přilehlé vesnice Krkanov, kde se náš hrdina dozví další útržky informací, jež ho přivedou na stopu v jeho tajemném pátrání.

Ačkoli může vývoj v mezinárodním týmu a na dálku být značně komplikovaný, tvůrcům z Digital Mosaic Games se evidentně daří na výbornou. Zmiňovaní David Broček a Tolga Öcek se spolu s dalšími členy původně dali dohromady na fóru Adventure Game Studio, které slučuje fanoušky adventur a právě i tvůrce ve stejnojmenném programu AGS. Společně vyvinuli Metaphobii, která navíc právě v této komunitě získala hned řadu ocenění a nominací, kladná hodnocení sbírá i na Steamu a navíc je k dispozici zcela zdarma. Kromě grafiky u Castle Dornstein David Broček tvoří i samotný příběh, s čímž mu pomáhá Steven Avigliano. Na hře dále pracuje Daragh Carroll jako grafik a animátor, Vincent Cortese jako programátor a Daniel Kobylarz, který se stará o hudbu a zvuk. David Broček též postupně odhaluje informace o svém dalším projektu s názvem Goblin’s Quest. Kdy se budou hráči moci vydat na hrad Dornstein v plné verzi hry však zatím neprozradili. Vývojáři ovšem nechávají své fanoušky nahlédnout do pozadí vývoje prostřednictvím komentovaných videí, v nichž představili sami sebe, ale především příběh Castle Dornstein, jeho svět, tvorbu postav a prvotní inspiraci.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru