Vyzkoušejte remake Warcraftu II v Reforged

Fanoušci vytváří strategickou klasiku od Blizzardu v podání jiné strategické klasiky

29. 9. 2020

Ve hře Warcraft III: Reforged vzniká neoficiální remake druhého dílu. Namísto podtitulu Tides of Darkness ho však musíte hledat pod názvem Chronicles of the Second War. Samotní autoři připouští, že jde o velmi náročný úkol a velkou výzvu. Třeba i s ohledem na odlišné mechanismy, jako jsou námořní souboje.

První čtyři mise z kampaně už jsou hratelné a na rozdíl od originálu bude příběhová kampaň lineární. Stejně jako ve Warcraftu III se ale můžeme těšit například na vedlejší úkoly. Autoři také znovu vytvořili některé ikonické jednotky, jejichž modely se opírají o estetiky Warcraftu II, ale i podobu z MMO World of Warcraft.

Pokud jde o rozšířený příběh, autoři vycházeli z původních her, World of Warcraft i knih. Vývojáři slibují také vylepšenou hratelnost nebo modernizované filmečky. Důležitou roli má hrát také nový dabing všech postav a jednotek. Ten se stále nahrává. Většina map už je naopak údajně hotová.

Na projektu se začalo pracovat již před několika lety, tedy ještě před vydáním Reforged. Jeden z autorů se ale nechal slyšet, že původní myšlenka na Warcraft II ve Warcraftu III je ještě starší. Sahá až do doby, kdy v roce 2002 vyšel původní Reign of Chaos. Protože modifikace vzniká výhradně ve volném čase, nemohou její autoři slíbit žádný závazný termín vydání.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru