Studio Respawn potvrzuje vývoj nové hry

Studio Respawn potvrzuje vývoj nové hry

Půjde o úplně novou značku. Titul je teprve na začátku a pracuje na něm malý tým

Zdroj: Electronic Arts
24. 4. 2021

Vývojáři ze studia Respawn Entertainment, které od roku 2017 patří do rodiny studií Electronic Arts, rozhodně nezahálí. V roce 2019 vypustili zcela nečekaně battle royale Apex Legends, navázali na něj hráči kladně přijatým Star Wars Jedi: Fallen Order a na konci loňského roku přišli s pokračováním Medal of Honor s podtitulem Above and Beyond určeným pro VR. Teď zcela otevřeně přiznávají, že mají ve vývoji další titul a pozvolna přijímají nové zaměstnance, kteří doplní stávající tým a vrhnou se vstříc nového dobrodružství.

To přitom neberte jako hloupou floskuli – vývojáři už začátkem letošního roku naznačili, že dávají dohromady malý inkubační tým, který se bude zabývat procesy, které by umožnily zažívat dobrodružství po neomezeně dlouhou dobu a už od toho momentu se začalo spekulovat, na čem autoři zmiňovaných her a pochopitelně i série Titanfall vlastně dělají. Náznaky přináší design director Star Wars Jedi: Fallen Order Jason de Heras na svém Twitteru, kam zkopíroval část jednoho z aktuálních inzerátů vypsaných Respawnem.

Design director De Heras slibuje pracovní prostředí bez přesčasů a tvrdých pracovních podmínek a maximální soustředění na hratelnost i zábavu.

Navázal tím na výzvu jednoho ze svých kolegů, který odtajnil, že aktuální tým nové hry má momentálně pouhých pět lidí, ale shání další pro svůj růst. Zájemci se mohou podle de Herase těšit na obrovskou míru svobody a hlavně možnosti, jak budoucí titul ovlivnit. Opět je v inzerátu zmíněno, že se bude dobrodružit až do skonání vesmíru, takže očekáváme nějakou formu automatického generování herního světa či questů, byť jde pochopitelně jen o nepodloženou úvahu. De Heras rovněž slibuje pracovní prostředí bez přesčasů a tvrdých pracovních podmínek, maximální soustředění na hratelnost a zábavu výsledného titulu a také perspektivu dalšího profesního růstu.

Za připomínku nicméně stojí, že se v průběhu uplynulých měsíců hned několik výše postavených zaměstnanců Respawnu a Electronic Arts vyjadřovalo na konto budoucích projektů a padaly jak zmínky o rozšíření Apexu za hranice battle royale, tak možné pokračování Fallen Order. To vše by ale měli vývojáři z Respawnu zvládnout, uvážíme-li, že jich bylo na konci roku 2019 přes 300 a je pravděpodobné, že s dokončováním Star Wars a Medal of Honor ještě nějací zaměstnanci přišli. Uvidíme rovněž, zda se budou chtít v budoucnu vrátit k Titanfallu, i o něm ale jeden ze zakladatelů studia Vince Zampella mluvil v květnu loňského roku optimisticky a potvrdil, že by se série mohla zase vrátit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru