Cyberpunk 2077, CD Projekt, Vývojáři z CD Projektu uvažují nad mikrotransakcemi

Vývojáři z CD Projektu uvažují nad mikrotransakcemi

Cyberpunku 2077 se týkat nebudou, v multiplayeru se už ale objevit mohou

25. 11. 2019
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Redaktoři polského magazínu Gry Online včera pořádně vyděsili hráče, kteří se těší na Cyberpunk 2077. Uvedli totiž, že podle informací, které zazněly během zveřejňování finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí, bude chystaný multiplayer navzdory předchozím slibům zatížen mikrotransakcemu. Zpráva obletěla svět, vzbudila značný rozruch na sociálních sítích a velmi překvapení fanoušci hry neměli daleko k ostré kritice. Pochopitelně bez ohledu na slib prezidenta CD Projektu RED Adama Kicińského, že pokud bude hra dále monetizována, půjde o promyšlený systém a hráči dostanou obratem za své peníze skutečně hodnotné bonusy.

Na projektu má momentálně pracovat jen malý tým uvnitř CD Projektu RED, zatímco jsou všechny ostatní síly věnovány dokončení Cyberpunku a jeho vlastního multiplayeru.

Veškeré nepokoje ale mohou alespoň v případě Cyberpunku 2077 ustat, protože Gry Online aktualizovali svůj článek o omluvu, že došlo k nedorozumění a informace o mikrotransakcích a monetizaci obecně se sicd multiplayeru nového projektu týkají, ale definitivní rozhodnutí o jejich zavedení, či formě, není v tuto chvíli předmětem interních debat. Na multiplayeru má momentálně pracovat jen malý tým uvnitř CD Projektu RED, zatímco jsou všechny ostatní síly věnovány dokončení Cyberpunku 2077 jako takového a vše ostatní je věcí budoucnosti. Stále ovšem platí, že CD Projekt nad platbami uvnitř svých budoucích titulů uvažuje a kategoricky je neodmítá, což je změna od zaběhnutých standardů, byť ekonomicky pochopitelná.

Článek byl editován a zohledňuje nedorozumění v původní zprávě a jeho zdroji. CD Projekt RED kategoricky neodmítá monetizaci multiplayeru Cyberpunku 2077, nemá ovšem žádný konkrétní plán a přítomnost mikrotransakcí vývojáři nepotvrdili.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru