Halo Infinite, Microsoft Studios, Vývojáři z 343 prezentují vylepšenou grafiku Halo Infinite

Vývojáři z 343 prezentují vylepšenou grafiku Halo Infinite

Stále trvá závazek připomenout první díl. Hra teď ale v detailech vypadá mnohem lépe

Zdroj: Microsoft
28. 2. 2021
Název: Halo Infinite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 8. 12. 2021

Na konto Halo Infinite toho v uplynulých měsících zaznělo opravdu hodně. Asi nejvýrazněji se však novinka od vývojářů z 343 Industries promítla do názoru hráčů prostřednictvím první gameplay ukázky, ve které očekávané pokračování sci-fi ságy, diplomaticky řečeno, zrovna nezazazářilo. Microsoft se posléze rozhodl nové Halo odložit, čímž sice Xbox Series X a S přišel o silný launchový titul, ale hře současně vzrostla naděje, že se může po technologické stránce posunout kýženým směrem. A nutno přiznat, že více času na vývoj se už začíná konečně projevovat.

Lidé z 343 Industries zveřejnili s koncem měsíce další dlouhý blogový příspěvek, ve kterém se po lednovém updatu o multiplayeru konečně věnují vizuálnímu zpracování. Za grafiky mluví art director pro singleplayerovou kampaň Justin Dinges, který hned v úvodu svého přiděleného prostoru připomíná původní závazek. Tedy zpracovat grafiku Halo Infinite v duchu úplně prvního dílu ságy, dává si však záležet na tom, aby podtrhnul, že ve smyslu celkového zpracování bude novinka pochopitelně moderní hrou. Vývojáři nicméně nechtějí jít cestou vizuálního smogu a coby druhou vlastnost zpracování Halo Infinite uvádí jednoduchost.

Lidé z 343 vsadili na plně dynamické zpracování světla, které sice nemusí být na první pohled tak lichotivé, jako světlo připravené pro konkrétní scénu, ale dává grafikům možnost jakoukoliv scénu ze hry představit hráči s jiným nádechem.

„Chceme vytvořit na pohled příjemnou záležitost, která vás nezahltí přílišnou složitostí a zachová přehlednost a jasný umělecký záměr,“ říká Dinges. Vysvětluje, že není vůbec jednoduché najít ten správný balanc mezi vizuálním ztvárněním, do nějž mohou jednotliví zaměstnanci grafického oddělení promítnout své zkušenosti, fotorealismem a v neposlední řadě i očekáváním, jak má vypadat next-gen hra, ale soudě podle dostupných screenshotů se jim práce alespoň prozatím daří.

Že vývojáři reagují na kritiku od hráčů a fanoušků, pak Dinges dokazuje i zmínkou o systému světla a stínu. Lidé z 343 vsadili na plně dynamické zpracování, které sice nemusí být na první pohled tak lichotivé, jako světlo připravené pro konkrétní scénu, ale podle Dingese dává grafikům možnost jakoukoliv scénu ze hry představit hráči s jiným nádechem. Paradoxně bychom ale největší sílu zvoleného systému měli ocenit v noci, která by měla být výhružnější nežli v jiných titulech.

Na závěr pak vedoucí uměleckého týmu pro příběhovou kampaň dodává, že většina ze stanovených prací již byla dokončena a grafici už jen odstraňují poslední chybky. Chtějí rovněž zaručit, že hra poběží spolehlivě na všech platformách, kam míří, což podle Dingese není ta nejhezčí část vývoje, ale za to nezbytná. Halo Infinite by se v plné parádě měl představit na podzim letošního roku a vedle majitelů Xbox Series X a S si jej užijí také hráči na Xboxu One a v neposlední řadě i PC.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru