American Hero, Ziggurat Interactive, Vývojáři vzkřísí nikdy nevydanou FMV hru pro Atari Jaguar

Vývojáři vzkřísí nikdy nevydanou FMV hru pro Atari Jaguar

Zrušený interaktivní akční film z devadesátých let se dočká remasteru pro PC i konzole

Zdroj: Ziggurat Interactive
28. 6. 2021

Nejčastěji se opětovného vydání v oprášené verzi logicky dočkají nějaké slavné a povedené tituly. Právo na comeback má ale zjevně i hra, která nikdy nevyšla a máme důvodné podezření, že nebude patřit mezi ty nejlepší. Řeč je o titulu American Hero, ztraceném titulu, který se po čtvrtstoletí dočká vydání v remasterované verzi. Jedná se o FMV hru z devadesátých let, míří na PC i konzole a vyjde letos v létě.

Režisér Jeff Burr dotočil další záběry ve snaze předělat jej na klasický film, ale negativy byly během střihu poškozeny a ze snímku American Hero nebylo opět nic

Hlavním hrdinou je bývalý agent Jack, který se naposledy pustí do akce ve snaze zastavit zlotřilého virologa jménem Krueger. Ten plánuje ovládnout obyvatele Los Angeles za pomoci speciálního viru, který rozšíří do vodovodního systému. Jack Pátrá po pohřešované bioložce Lauře, která vyvinula účinnou protilátku, jež může virus zastavit.

Hra měla původně vyjít na konzoli Atari Jaguar a fungovat coby interaktivní film. Pracovala na ní společnost Inter-Active Productions, natočila všechny potřebné záběry, ale hru nikdy nedokončila, protože konzole Jaguar na trhu neuspěla. Titul byl zrušen. O rok později režisér Jeff Burr dotočil další záběry ve snaze předělat jej na klasický film, ale negativy byly během střihu poškozeny a ze snímku American Hero nebylo opět nic.

Časem se na internetu objevily různé hratelné prototypy pro Jaguar i PC včetně zdrojového kódu. Komunita okolo Jaguaru se postarala i o to, aby šlo hru spustit a vyzkoušet. Nešlo však samozřejmě o oficiální vydání, a to navzdory tomu, že si někteří nechávali za tento kus digitální historie platit.

O novou legální verzi se postarají společnosti Ziggurat Interactive a Empty Clip Studios. Hra se dočká digitální i exkluzivní krabicové verze díky Limited Run Games. Autoři o ní mluví jako o ztraceném pokladu své doby i se všemi jejími specifiky. Pokusili se podle svých slov najít rovnováhu mezi původní autentickou vizí a jejím doplněním.

Představitel hlavní role nahrál nové voiceovery

Smyslem bylo vzkřísit hru, kterou si oficiálně veřejnost dosud zahrát nemohla. Podle vývojářů se jedná o kus historie z archivů Atari, který byl málem zcela ztracen. Ziggurat chtěl tuto unikátní kapitolu videoher zachránit a dokončit. V příběhu nechybí akce, násilí a dokonce ani sex. Přechody mezi jednotlivými scénami, kde mají hráči na výběr, mají být velmi plynulé. Představitel hlavního hrdiny Timothy Bottoms si dokonce zopakoval tuto roli, když teď nahrál nové voiceovery coby vnitřní hlas Jacka.

Určitě to je ale celý počin třeba brát s velkou nadsázkou. I když se našlo pár slušných FMV her a interaktivních filmů, většina z této produkce během devedesátých let nestála za moc a ukázala se být jen slepou větví vývoje. Když autoři vystřízlivěli z prvotního oslnění technologií CD-ROM, našli užitečnější způsoby, jak ji využít.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru