Vývojáři VR hitu Beat Saber mají nového šéfa

Vývojáři VR hitu Beat Saber mají nového šéfa

Dosavadní CEO Jaroslav Beck byl vystřídán původním autorem hry Vladimírem Hrinčárem

10. 7. 2019

Příběh vzniku hry Beat Saber můžete znát například z našich vidcastů. Loni v květnu jsme jako hosta přivítali Jána Ilavského – jednoho ze dvou zakladatelů studia Hyperbolic Magnetism a současně i autora základního konceptu Beat Saberu. Druhým členem týmu, kterého jsme vyzpovídali začátkem letošního února, byl hudební skladatel Jaroslav Beck, který se ke hře přidal v momentě, kdy už kolovala internetem a rozhodl se, že pro ni dle svých slov složí pořádnou hudbu. Zároveň s tím inicioval změnu názvu studia na současné Beat Games a stal se jejím ředitelem. Třetím, neméně důležitým mužem, pak je Vladimír Hrinčár, který stál s Jánem Ilavským u zrodu Hyperbolic Magnetism i Beat Saberu a příznačné pro něj až dosud bylo, že zůstával na pozadí veškerého dění. Podle vyjádření Beat Games na Twitteru se však právě Hrinčár stává novým CEO společnosti, kde nahradí Jaroslava Becka.

„Od uvedení Beat Saberu v květnu 2018 uběhl rok neskutečných úspěchů, ve kterém jsme lámali všechny rekordy VR her. Máme zároveň obrovskou podporu ze strany naší komunity a hráčů, kteří spoluvytváří, sdílí a hlavně si užívají naší hru na všech platformách,“ píší vývojáři v dlouhém tweetu. Pokračují vyjmenováváním dílčích úspěchů, mezi které patří v nedávné době uzavřené partnerství se skupinou Imagine Dragons a naznačují, že nastal čas posunout se dál. „Hudba pro nás zůstává tou nejvyšší prioritou, proto Jaroslav Beck odstupuje z funkce CEO, aby se mohl naplno věnovat své vášni,“ vysvětlují vývojáři. Dodávají přitom, že vedle možnosti soustředit se na vlastní tvorbu, bude mít Beck více času na vyjednávání dalších partnerství, která jsou klíčová pro budoucnost Beat Saberu po obsahové stránce. Novým CEO se tedy stane Vladimír Hrinčár, který se bude soustředit na další rozvoj značky, například ve smyslu podporovaných platforem, zatímco Ilavský i nadále povede vývoj hry jako takové.

Hybatelem aktuálních změn pak může být i nedávný rozhovor s Jaroslavem Beckem v magazínu Forbes – na titulní stránce magazínu stálo, že za hrou a jejím úspěchem stojí právě on, což vzbudilo rozruch na sociálních sítích a vyžádalo si i dodatečnou korekci ze strany vývojářů. „Jak je zmíněno v článku, hru vytvořil a stojí za ní Ján Ilavský s Vladimírem Hrinčárem, nikoliv já, jak se z titulky může zdát,“ napsal Beck na Facebooku. „Bohužel jsme to ale asi nezvládli vysvětlit dostatečně, když dali na titulní stranu takovou blbost. Problém není to, že je tam [na titulní straně] Jarda sám, ale že je uvedené, že stojí za Beat Saberem, což není vůbec pravda,“ dodal Ilavský v komentářích. Redaktor Forbesu Michael Mareš pak na Twitteru uvádí, že právě toto nedorozumění mohlo akcelerovat déle připravovanou změnu a přinutilo vývojáře, aby „si vysvětlili pár věcí, které mezi nimi zůstávaly nevyřešeny“.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru