Vývojáři Ride 4 představují next-gen verzi

Závodní hra míří vedle stávajících platforem i na nové konzole. Upgrade bude zdarma

7. 9. 2020
Název hry: Ride 4 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 8. 10. 2020 Platformy: , , , , Žánr:

Italské studio Milestone láká digitální závodníky na pokračování motocyklové série Ride. Čtvrtý díl dorazí mimo jiné také na konzoli PS5 a právě na PlayStation Blogu se producent Luigi Crocetta rozpovídal o připravované novince. Ride 4 na PS5 podle něj vezme závodění na úplně novou úroveň. Uvedení nové konzole je podle něj pro vývojáře vždy vzrušující chvíle. Mají spoustu nápadů a tajných přání, co by rádi vylepšili a implementovali, ale na druhé straně dobře ví, že jsou teprve na začátku, pokud jde o odhalení plného potenciálu systému.

Specifikace PS5 jsou podle něj pro závodní hry jako dělané. Autoři budou schopní dopřát hráčům plynulejší zážitek v 60 fps a rozlišení až 4K.

Nová konzole je podle Crocetty jako nový vesmír, který je možné prozkoumat, a vždy je prý inspirující smíchat sílu nového hardwaru a technologií s kreativitou a zkušenostmi týmu. Specifikace PS5 jsou podle něj pro závodní hry jako dělané. Autoři budou schopní dopřát hráčům plynulejší zážitek v 60 fps a rozlišení až 4K. Crocetta slibuje míru detailů, pokud jde o motorky i prostředí, jaká doposud nebyla možná. Nebo minimálně z pozice studia Milestone. Samotné ježdění pak má být preciznější, přirozenější a víc hráče uspokojit.

Do všech závodů v singlu i on-line části se zapojí až 20 jezdců. Díky úložišti SSD budou prý nahrávací časy výrazně kratší, ale Crocetta neříká, že zmizí úplně. Sílu a výhody SSD však máme poctít nejen během loadingu, ale také v průběhu závodu. Umožní totiž rychleji streamovat textury a další data, zatímco se řítíme na trati rychlostí 300 kilometrů v hodině. Producent Ride 4 ale chválí rovněž ovladač DualSense. Plyn i brzda budou mít vlastní odpor, aby lépe napodobily skutečné řízení. Do gamepadu se budou přenášet i vibrace motorky prostřednictvím haptické zpětné vazby.

Titul byl oznámen už loni a formálně představen letos v květnu. Vývojáři slibují přepracovanou kariéru, střídání dne a noci, dynamické počasí i zastávky v boxech. V nabídce najdeme stoky oficiálně licencovaných motocyklů a desítky tratí z celého světa. Ride 4 spoléhá na umělou inteligenci na bázi strojového učení. Partnery hry jsou jsou Yamaha a Bridgestone. 

Ride 4 kromě PlayStationu 5 míří také na PS4, Xbox One, Xbox Series X a PC. Verze pro Windows a stávající konzole vyjde už 8. října. Na next-gen pak hra dorazí 21. ledna. Na nové konzole bude možné upgradovat hru ze současných verzí zdarma, a to včetně DLC, která mezitím zakpupíte. Hru pohání technologie Unreal Engine od Epicu. První díl série Ride vyšel v roce 2015.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru