Fall Guys: Ultimate Knockout, Devolver Digital, Vývojáři omylem nahráli na Steam část interních dat

Vývojáři omylem nahráli na Steam část interních dat

Ukrýval je adresář nazvaný: "Zálohujte tuhle složku, ale nevydávejte ji společně se hrou"

Zdroj: Mediatonic
15. 5. 2021
Název: Fall Guys: Ultimate Knockout Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 8. 2020

Vývojářům ze studia Mediatonic se povedl skutečně politováníhodný omyl. Autoři hry Fall Guys: Ultimate Knockout nechtěně nahráli na Steam společně s poslední updatem hry i její zdrojový kód. Nebo něco, o čem tak minimálně část lidí referuje, viz níže. Jak upozornil na Twitteru zakladatel Steam Database Pavel Djundik, ven se neveřejný obsah dostal ve složce nazvané poměrně výmluvně:

„FallGuys_client_BackUpThisFolder_ButDontShipItWithYourGame.“

Tento adresář nevytvořili samotní vývojáři. Generuje se údajně automaticky v enginu Unity, který hru pohání. V nápovědě autoři enginu říkají, že obsahuje data nutná k debugování. Vývojáři hry si mají složku zálohovat pokaždé, když vydávají nový build, ale nedistribuovat ji spolu s titulem. Ups.

I když se dostala ven data, která lze označit za citlivá, údajně nejde o tu nejpůvodnější část.

Na první pohled komický omyl samozřejmě může studio Mediatonic docela trápit. Hráči a fanoušci se obávají, zda tak nechtěně tým neposkytl zadní vrátka hackerům a autorům cheatů, kteří by měli o to snazší práci. V případě multiplayerového titulu je obava o bezpečí hráčů a spravedlivou hru na místě.

Na druhé straně někteří uživatelé obeznámení s touto problematikou uklidňují, že brambor nakonec nebude tak horký. I když se dostala ven data, která lze označit za citlivá, údajně nejde o tu nejpůvodnější část. Jako laici můžeme jen upřímně říct, že nedokážeme posoudit nakolik kritická je to věc, a pracujeme jen s dostupnými informacemi z různých zdrojů. Samotné studio se k problému zatím nevyjádřilo, takže lze těžko odhadnout, co to způsobí.

Mediatonic v každém případě na incident rychle reagoval a odstranil vše, co do hry nepatřilo. Ale víte, jak bryskně se podobné věci temnými kouty internetu šíří…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru