World War Z, Focus Entertainment, Vývojáři mohou prodávat hru levněji díky Epic Games Storu

Vývojáři mohou díky Epic Games Storu svou hru zlevnit

Autoři World War Z věří, že konkurence Steamu představuje nejlepší volbu pro ně i hráče

20. 2. 2019
Název: World War Z Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 16. 4. 2019

Až dosud se mluvilo především o tom, jaké výhody plynou z přechodu na Epic Games Store pro vývojáře. A autoři her možná tak trochu zapomněli zdůraznit, co z toho mohou mít z dlouhodobého hlediska samotní hráči. Benefity pro studia jsou jasné. Větší podíl ze zisku díky menším provizím pro provozovatele a někdy i finanční pobídky ze strany samotného Epicu. To především v případě nejrůznějších exkluzivit. Stranou přitom nyní nechme otázku, zda větší marži pro Valve z druhé strany nevyrovnává fakt, že Steam má potenciál oslovit mnohem víc zákazníků, a tedy v samém důsledků třeba i prodat více kopií.

Nyní se k této otázce vyjádřil i šéf studia Saber Interactive, které v dubnu vydá akci World War Z, ale pomáhalo i se sérií Halo a podílí se na Quake Champions. Matthew Karch věří, že řešení, které nabízí distribuční platforma od Epicu, je nejlepší pro vývojáře i hráče. A znovu přitom zopakoval, že dostat z každé kopie 88 procent ceny namísto 70 procent je velký rozdíl.

World War Z zlevnilo na Epic Games Storu na 35 dolarů. Původně přitom titul stál o 5 dolarů víc.

Co z toho ale mají v tuto chvíli hráči? Nižší cenovku. World War Z proto zlevnilo na Epic Games Storu na 35 dolarů. Původně přitom titul stál o 5 dolarů víc. Ti, kdo už si stačili hru předobjednat za původní cenu, samozřejmě o své peníze nepřijdou a rozdíl dostanou zpátky. “Jsme nadšení, že s vámi můžeme sdílet výhody Epic Games Storu,” dodal Karch ve svém vyjádření.

Že dá studio před Valve přednost Epicu, se vědělo už od prosince. Tehdejší oznámení se přirozeně nesetkalo u hráčů s velkým nadšením. Podobně jako v dalších případech. Exkluzivita teď ale začíná nést i nějaké ovoce pro samotné hráče. Pro vývojáře je atraktivní nejen skutečnost, že Epic si z jejich příjmů ukousne jen 12 procent namísto 30, ale marže pro Epic rovněž už zahrnuje podíl za využití Unreal Enginu, pokud jej autoři používají. To je pro ně další důležitý benefit.

Je pro vás důležitější loajalita ke stávají platformě a sjednocená knihovna, anebo má větší váhu vaše peněženka?

A i když se této novince zákazníci z druhé strany pochopitelně brání a nevítají ji s otevřenou náručí, může v samém důsledku znamenat, že nakonec ušetříme i my. Metro Exodus díky Epic Games Storu zlevnilo o 10 dolarů (z 60 na 50) ve srovnání s původní cenou na Steamu. Bohužel však jen ve Spojených státech. Můžeme proto jen pevně doufat, že další podobné slevy už se Evropě a zbytku světa nevyhnou. V době psaní této novinky je pro nás cena World War Z nastavená na 35 eur.

A tak se závěrem nabízí logická otázka. Byli byste ochotní dát novému obchodu šanci, vzít na milost konkurenci Steamu, když by to ve výsledku znamenalo, že za hry zaplatíme méně? Není sporu o tom, že Epic je na začátku cesty a ani Steam nevyrostl přes noc. Postrádá důležité funkce a hráče štve představa, že si exkluzivitu “kupuje”. Ať už fakticky, anebo obrazně řečeno. Je pro vás ale důležitější loajalita ke stávají platformě a sjednocená knihovna, anebo má větší váhu vaše peněženka?

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru