Vývojáři Gotham Knights vysvětlují, proč zemřel Batman

Potvrzují také čistokrevný singleplayer bez AI a možnost vypnout čísla poškození

Zdroj: Warner Bros.
27. 8. 2020
Název hry: Gotham Knights (Batman) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 10. 2022 Platformy: , , Žánr:

Od představení dvojice superhrdinských her Gotham Knights a Suicides Squad Kill the Justice League uběhl téměř týden. A nutno přiznat, že všeobecné dojmy z ukázek obou titulů nebyly vysloveně pozitivní. Zatímco na Suicide Squad od Rocksteady budeme muset čekat ještě minimálně rok a půl, Gotham Knights v podání WB Games Montréal není tím Batmanem, kterého si hladoví fanoušci po pauze od Arkhamské série zřejmě přáli. Přesto ale vývojáři druhé zmiňované hry neskládají zbraně a snaží se hráčům lépe vysvětlit pohnutky, které je vedly k zapojení čtyř jiných hrdinů a v rozhovoru pro australský magazín Press Start přináší řadu uspokojivých odpovědí na palčivé otázky. Je Batman skutečně mrtvý? Dají se čísla poškození vypnout? A jak bude vypadat singleplayer? Na to vše ochotně odpovídá producentka Fleur Marty a teprve nyní se začíná zdát, že by to nakonec mohlo dobře dopadnout.

Začněme tím zřejmě nejdůležitějším – jak už částečně prozrazuje titulek, Bruce Wayne alias Batman je v Gotham Knights skutečně mrtvý. Marty to potvrzuje a dodává, že jedinými hratelnými postavami jsou Batgril, Robin, Nightwing a Red Hood. Důvodem k tomuto kroku je podle producentky snaha vymanit se z osidel minulosti a získat dostatečně velký prostor, vytvořit něco svého. „Svět Batmana je rozsáhlý a nabízí spoustu příležitostí k prozkoumávání, že nám to dává absolutní smysl. Chtěli jsme představit čtveřici hrdinů na jejich cestě za stvořením nového temného rytíře,“ dodává Marty. A i když pořád žhavíme určitou naději, že by alespoň v závěru příběhu mohl přijít zvrat a my zjistili, že to s Brucem není tak špatné, jak se zdá hned z prvního videa, jakékoliv naděje na to, že se v půlce hry objeví a převezme otěže své rodiny téměř jistě pohasly.

Producentka naznačuje, že systém počítá s postupným škálováním obtížnosti na základě schopností vámi vybraného hrdiny, což prý umožňuje přirozeně se vracet do oblíbených míst a stále v nich nacházet výzvu.

Není ale proč smutnit, je nanejvýš férové dát vývojářům prostor, zvlášť, když producentka mluví o dílčích částech Gotham Knights s takovými nadějemi. Například herní svět by měl být zcela otevřený a bez jakýchkoliv bariér. Nemělo by se prý stát, že dorazíte k místu, do něhož vás hra nepustí, protože nejste na konkrétní úrovni. Naopak, Marty naznačuje, že systém počítá s postupným škálováním obtížnosti na základě schopností vámi vybraného hrdiny, což prý umožňuje přirozeně se vracet do oblíbených míst a stále v nich nacházet výzvu. Také ona čísla poškození, která jsou pro mnoho hráčů těžko stravitelnou součástí HUDu, bude možné vypnout a vůbec je neřešit. Marty pouze vysvětluje, že vychází z RPG systému, který pro Gotham Knights navrhli, ale nebudou nikomu bránit v tom, aby je skryl a v bojích se řídil pouze tím, kolik jakých nepřátel je kolem vybraného hrdiny.

Kdo jsou rytíři Gothamu?

Pokud nejste úplně zběhlí v univerzu DC a zajímá vás víc o hlavních hrdinech Gotham Knights, nabízíme vám ucelený článek s krátkými medailonky Batgirl, Nightwinga, Red Hooda i Robina. Dozvíte se například, že Batgirl není Batwoman a Red Hood pro změnu podivný budgetový Deadpool.

Volnost by pak měli hráči pocítit i v tom, za koho budou hrát, případně jak často, nebo vůbec, budou chtít hrdiny měnit. Podle Marty tak lze učinit v jakémkoliv bodu hry, jen je nutné vždy dorazit zpět do základny Belfry, což by ale nemělo být výrazně omezující. Na druhou stranu prý bude možné projít celou hrou jen s jedinou postavou, a to doslova. Bez ohledu na to, že hra nabízí dvoučlennou kooperaci, při hraní sólo vás nebude provázet žádný parťák řízený umělou inteligencí. Ačkoliv to tedy v prvním videu prezentováno nebylo, může nakonec Gotham Knights působit jako předchozí arkhamské hry, a pokud vás z jakéhokoliv důvodu nebude někdo z dostupného ansámblu bavit, prostě jej můžete po celou dobu ignorovat. Přijde nám to jako vhodné řešení a přesně ta míra svobody, kterou bychom od podobné hry očekávali. Přináší to s sebou ale mírný nedostatek, že hra bude obsahovat jedinou příběhovou linii a nebude tolik záležet na tom, jakou postavu si ve skutečnosti vyberete. Marty sice potvrzuje, že drobné rozdíly při hře za konkrétního superhrdinu budou, chápeme je ale spíše na úrovni oslovení, případně vzájemných vtípků s dalšími postavami.

Poslední zajímavou částí rozhovoru je zmínka o craftingu, který bude ve hře zastoupen a stane se nedílnou součástí denní náplně superhrdinů. Během nočních bojů a snahy potírat zločin v Gothamu budou hráči sbírat plány a materiál, který následně využijí nejen k výrobě zbraní, ale také k vylepšování obleků a dalších schopností. Vše navíc bude probíhat v Belfry, takže by nemělo docházet k divokému craftování během soubojů, které rovněž nemusí ve všech hrách dávat smysl a působit tak dobře, jak si vývojáři přejí. Upřímně se ale zdá, že filosofie a zpracování Gotham Knights je dostatečně hluboká na to, aby si fanoušci komiksů hru dostatečně užili. Tedy po spolknutí oné neblahé skutečnosti, že se musí Gotham Knights obejít bez svého táty…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru