Vývojáři Elite Dangerous chystají hru ze světa Warhammer

RTS na motivy Age of Sigmar prozradila zpráva investorům. Hra může vyjít až v roce 2023

Zdroj: Games Workshop
3. 5. 2020

Určitě není na místě tvrzení, že o tituly ze světa Warhammeru je v poslední době nouze. Na trhu jsou k dispozici tahové i real-time strategie, ujeté fotbalové simulace, on-line FPS a díky setrvávající péči fanoušků lze například stále ještě rozjet jinak již oficiálně vypnuté MMORPG Warhammer Online. Nicméně fanoušci této fantasy ságy a deskových strategií jistě nepohrdnou jakýmkoli dalším atraktivním oznámením. A o jedno takové se dost nenápadnou formou postaral britský tým Frontier Developments, který jeden ze svých dalších titulů zasadí do univerza Age of Sigmar.

Studio Frontier Developments trvale rozšiřuje své portfolio, které již kromě masivně úspěšné vesmírné akce Elite Dangerous obsahuje například strategie ze série RollerCoaster Tycoon a rovněž strategické tituly Jurassic World Evolution a Planet Zoo. Přitom právě jména z tohoto žánru zde padají zcela záměrně, neboť novinka by měla spadat právě sem, byť celkem pochopitelně nepůjde o podobnou obchodní či budovatelskou simulaci, jako je tomu například v případě série RollerCoaster Tycoon. Novinka by měla být klasickou real-time strategií, jenže naneštěstí prakticky jakékoli další detaily si nyní můžeme tak akorát domýšlet.

Víme v podstatě jen to, že se bude jednat o RTS, která vyjde na počítače, streamovací platformy i na konzole ve fiskálním roce 2023.

Oznámení spolupráce s rovněž britskou společností Games Workshop, která značku Warhammer vydává, přišlo nečekaně skrze veřejnou zprávu investorům. Odtud se odhalení rozšířilo skrze různá diskuzní fóra (například Frontier Forums či ResetEra) do světa a spekulace se začaly pomalu rozjíždět. Kromě nadšení ze vzájemné spolupráce totiž vývojáři z Frontier Developments do světa příliš mnoho informací nevypouští. Víme tedy v podstatě jen to, že se bude jednat o RTS, která vyjde na počítače, streamovací platformy i na konzole ve fiskálním roce 2023. Ten končí 31. května 2023, času tedy mají vývojáři k ruce více než dost. Pro lepší ilustraci onoho nadšení pak můžeme dodat úryvek z citované zprávy: „Jsme potěšeni, že tuto licenci můžeme ve spolupráci s Games Workshop oznámit. Osobně si myslím, že je skvělá zpráva, že na novém projektu spolupracují dvě dobře zavedené a prvotřídní kreativní britské společnosti s globálním dosahem. Těšíme se na úzkou spolupráci s týmem Games Workshop a na přivedení bohatého světa Warhammer Age of Sigmar k širokému publiku prostřednictvím pohlcující a dostupné RTS na PC i konzolích.“

Společnost nemá žádný dluh a navíc aktuálně sedí na polštáři o velikosti zhruba 40 milionů liber, což v přepočtu znamená něco málo přes 1,25 miliardy korun.

V další části oné zprávy pak Frontier Developments hovoří i o tom, jak se jich týká současná situace v Británii i ve světě. Pandemie se jich sice dotýká, společnost je ale díky úspěchům svých titulů jinak ve výborné kondici: „Na to, abychom posoudili dlouhodobý účinek práce v domácnosti na efektivitu, je příliš brzy. Zároveň přetrvává i značná nejistota ohledně toho, jak dlouho mohou opatření trvat. Neustále vyhodnocujeme jakýkoli potenciální dopad na vývoj. V důsledku změny pracovního režimu malé množství dní v březnu vypadlo a ačkoli očekáváme určitou úroveň pokračujících problémů i nadále a s tím i potenciální zpoždění plánů na vydávání obsahu, včetně další zásadní aktualizace pro Elite Dangerous, tak nepředpokládáme trvalé snížení efektivity.“ A ruku v ruce s tímto optimismem jde i zpráva o tom, že společnost nemá žádný dluh a navíc aktuálně sedí na polštáři o velikosti zhruba 40 milionů liber, což v přepočtu znamená něco málo přes 1,25 miliardy korun. Oněch již více než 500 zaměstnanců studia tak může být v celkové pohodě a mohou se své práci v klidu věnovat i nadále, a to třeba i ze svých domovů.

Takto obrovský tým toho má ve svých kapacitách skutečně dost, a kromě zmíněné novinky a pokračujícího vývoje Elite Dangerous chystá například ještě na rok 2022 (a poté ještě na minimálně další tři sezóny) simulační strategii ze světa závodů F1. Vedle toho ale zmíněná zpráva ještě láká také na dosud neoznámený titul využívající nejmenované slavné IP, který by měl vyjít v průběhu roku 2022. Zde například britský Eurogamer poukazuje na spekulace hovořící o možné souvislosti s nedávno registrovanou ochranou známkou ze světa Jurského parku. Nechme se ale překvapit, tou dobou již každopádně budeme vědět i něco více o oné nové strategii z univerza Warhammeru.

 

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru