Vývojář zveřejnil obrázky z nevydaného Spider-Mana

Vývojář zveřejnil obrázky z nevydaného Spider-Mana

Autoři Prototype a The Simpsons: Hit & Run dělali herní adaptaci zrušeného čtvrtého dílu

24. 6. 2019

Výtvarník Wayne Dalton se na webu ArtStation pochlubil několika pozoruhodnými obrázky. Zveřejnil screenshoty z nikdy nevydané hry Spider-Man 4, na které pracoval ve studiu Radical Entertainment. Materiály pochází z roku 2010 a podle Daltona posloužily jako základ budoucí open world akce Prototype 2, která vyšla o dva roky později.

Šlo o herní adaptaci čtvrtého filmu režiséra Sama Raimiho. Právě on nastartoval pavoučí mánii se svou hollywoodskou trilogií. Jenže z plánovaného čtvrtého dílu sešlo.

Nikdo by se vám nemohl divit, pokud byste se v číslování jednotlivých her s pavoučím mužem poněkud ztráceli, nebo snad měli pocit, že při všem tom množství a navíc po vydání hitu od studia Insomniac Games je to už tak trochu jedno. Jenže tohle neměl být ledajaký Spider-Man. Šlo o herní adaptaci čtvrtého filmu režiséra Sama Raimiho. Právě on nastartoval pavoučí mánii se svou hollywoodskou trilogií. Jenže z plánovaného čtvrtého dílu po neshodách mezi Sony a Raimim sešlo, a tak to měla spočítané i plánovaná hra, která by novinku doprovodila do kin.

Titul měl nabídnout pokročilou fyzikální simulaci pavučin a zdá se, že i poměrně atraktivní grafickou kulisu. Nicméně s odstupem bezmála dekády je třeba vzít v potaz, kolik vody od té doby uplynulo. Bohužel není k dispozici žádné video, ale jen a pouze statické obrázky.

I když se screenshoty soustředí na město a samotného Spider-Mana, minimálně z informací o čtvrtém filmu, který měl posloužit jako předloha, můžeme usuzovat, na co by asi tak hráči v kůži Petera Parkera tentokrát narazili. Během uplynulých let se mluvilo o tom, že by se pavoučí muž musel postavit obávaným protivníkům, jako jsou Mysterio, Vulture nebo Lizard a společnost by Spider-Manovi dělala i Black Cat s tváří Anne Hathaway.

Vtipné přitom je, že se okolo roku 2010 opravdu spekulovalo o tom, že Radical Entertainment dělají nějakého Spider-Mana a převzali pochodeň po studiu Treyarch, které stojí za celou herně-filmovou trilogií i titulem Ultimate Spider-Man. Nakonec se však Petera a jeho dalších dobrodružství ujal Beenox a Radical Entertainment si žádného dalšího Spider-Mana už nevyzkoušel.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru