Vývoj nového Aliena přechází pod křídla Daybreak Games

Cold Iron Studios mohou pokračovat v práci na své on-line akci z vesmíru Vetřelce

Zdroj: 20th Century Studios
12. 8. 2020
Název: Aliens: Fireteam Elite Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 24. 8. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

O novém Vetřelci od týmu Cold Iron Studios informujeme na Vortexu poměrně často, protože tuhle sérii máme opravdu moc rádi. Začátkem letošního roku, jsme si však kladli otázku, zda vývoj on-line akce není v ohrožení. Společnost 20th Century Fox (dnes už 20th Century Studios) totiž loni získal gigant Walt Disney a s ní i herní divizi FoxNext, která sdružuje několik studií, mezi nimi také Cold Iron Studios. Jenže Disney nemá o vývoj vlastních her zájem, a tak obratem začal pro herní divizi Foxu hledat nového majitele. Zájem o ni projevila společnost Scopely, která se specializuje na mobilní tituly, nicméně ta pro změnu začala hledat kupce pro Cold Iron Studios, kteří se jí nehodili do portfolia. Nedělají totiž mobilní hry. A přitom nebylo zdaleka samozřejmé, že se případnému zájemci podaří získati také práva na hru podle Vetřelců, aby projekt mohl pokračovat. Zamotaný případ má nyní další dějství. Naštěstí pozitivní.

Tým i projekt nadále povede Craig Zinkievich, který ještě v Cryptic Studios stál u zrodu MMO Star Trek Online.

Společnost Daybreak Games, která se specializuje na on-line a multiplayerové hry a má na kontě tituly jako H1Z1, EverQuest, EverQuest II, PlanetSide 2 nebo DC Universe Online, oznámila, že koupila tým Cold Iron Studios. Oficiální zpráva výslovně umiňuje, že studio ze San José v tuto chvíli dál pracuje na hře z vesmíru Vetřelce pro PC a konzole, takže snad jeho dosavadní úsilí nepřijde vniveč. Tým i projekt nadále povede Craig Zinkievich, který ještě v Cryptic Studios stál u zrodu MMO Star Trek Online. Výsledkem má být podle obou společností sci-fi střílečka jako žádná jiná na trhu.

Obě strany si nový svazek podle očekávaní pochvalují a zdůrazňují stejnou vášeň pro multiplayerové hry, jimž se dlouhodobě věnují. Věří přitom, že vzhledem ke svým zkušenostem mají našlápnuto k tomu vytvořit společně další skvělé tituly. Můžeme si tak snad oddechnout, že Cold Iron Studios skončili po popsaných peripetiích v dobrých rukou. Minimálně tedy v náruči společnosti, která sdílí s vývojáři podobné hodnoty a stejnou specializaci. Autoři přitom mají fungovat nezávisle a Daybreak mají figurovat především v roli vydavatele a marketingové i technické podpory.

Má se jednat o akci na způsob Destiny s prvky persistentního světa. Titul míří na konzole i PC, ale neviděli jsme z něj dosud jediný screenshot, natožpak nějaké video.

Tým Cold Iron Studios založili v roce 2015 bývalí vývojáři titulů City of Heroes, Star Trek Online nebo Neverwinter. Momentálně zde pracuje přes 40 lidí, kteří mají bohaté zkušenosti s vývojem MMO. Pokud jde o samotný titul, stále o něm skoro nic nevíme. Nemá ani jméno, respektive ho neznáme. Má se jednat o akci na způsob Destiny s prvky persistentního světa. Titul míří na konzole i PC, ale neviděli jsme z něj dosud jediný screenshot, natožpak nějaké video. Víme jen, že autoři vsadili na technologii Unreal Engine od Epicu.

Společnost Disney, jak už bylo řečeno, nemá zájem produkovat vlastní videohry. Namísto toho se před pár lety rozhodla licencovat své značky dalším společnostem. Typickým příkladem jsou Star Wars hry od EA, protože Lucasfilm také patří do myšákova impéria. Proto se herní divize Foxu chtěl Disney rychle zbavit. Už v minulosti takto gigant obětoval vlastní studia jako Junction Point, Propaganda Games, Black Rock nebo Avalanche Software. Změně strategie v oblasti videoher padla za oběť i toys-to-life série Disney Infinity.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru