Crysis 4, Vývoj Crysis 4 probíhá podle představ

Vývoj Crysis 4 probíhá podle představ

Vývojáři se k loni oznámenému titulu krátce vyjádřili. Uvedení hry je ale zřejmě ještě daleko

Zdroj: Crytek
4. 12. 2023
Název: Crysis 4 Vývojář: Žánr:

Na začátku loňského ledna potvrdilo studio Crytek po únicích z Číny, že oficiálně pracuje na Crysis 4. Série, která byla ve své době považována za benchmark grafiky, se skrze pokračování naposledy přihlásila v roce 2013, a ačkoliv se hráči mohli následně ještě těšit z remasterů, čekání na další plnohodnotnou hru už je opravdu dlouhé. Vývojáři nicméně kopli do země, Crysis 4 vzniká, je však otázkou, kdy dorazí a jaké části příběhu či postav se bude týkat. Máme pro vás alespoň uklidnění, že by projekt neměl být v ohrožení a zřejmě se nepotýká ani s žádnými problémy.

Australský magazín MP1ST totiž mluvil s generálním manažerem studia Davidem Fifieldem, a ačkoliv se rozhovor týkal hry Hunt: Showdown, nakonec došlo i na Crysis. Jak uvádí redaktor magazínu, čtenáři by zřejmě neodpustili, kdyby to alespoň nezkusil, ale překvapivě se mu dostalo krátké odpovědi. „Crysis 4 je stále ve vývoji a pracuje na něm skvělý tým. Až budeme mít víc detailů, dáme určitě vědět,“ odpověděl Fifield. Pravda, není toho moc, ale skutečně se zdá, že vše alespoň prozatím probíhá podle představ, což ale může ve zdání jednoduše podporovat fakt, že vývojáři nejsou pod tlakem, když zatím nemluvili ani o vzdáleném datu vydání.

Co se týče hry jako takové, zatím jsme z ní viděli jen nic neříkající artwork. Dá se však očekávat, že Crytek bude chtít dostát vlastní pověsti a bude se snažit připravit titul, který bude minimálně po stránce grafiky excelovat. Zda se to podaří za pomoci CryEnginu, necháme směle na vývojářích, faktem ovšem je, že tuto technologii mnoho her nevyužívá a i v tomto ohledu bude zajímavé srovnání například s tituly běžícími na Unreal Enginu. Jen pro kontext, CryEngine použili například vývojáři z Warhorse pro Kingdom Come: Deliverance a běží na něm zmiňovaný Hunt: Showdown.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru