Vyšla česká hra Animal Simulator a není jen o zvířatech

Goat Simulator na steroidech? Podívejte se na video, které vás překvapí každou další scénou

Zdroj: Imperian Online
6. 9. 2022
Název hry: Animal Simulator Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Letos v lednu jsme psali o nové české hře Animal Simulator, která působila hodně neobvykle a místy možná až překvapivě ambiciózně. Teď se její autoři ze studia Imperian Online znovu přihlásili o slovo, protože jejich novinka vstoupila do programu předběžného přístupu na Steamu. Prodává se tu za necelých 17 eur a neslibuje zrovna málo. Ostatně přesvědčte se sami. Autoři lákají na otevřený svět, zvířata, lidi, singl, multiplayer, farmaření, stavění, lov, založení rodiny, různá místa i časová období, střídání dne a noci, ročních období i počasí. Ostatně stačí se podívat na video, na jehož konci si možná budete sami klást otázku, jestli je to skutečně jen titulní simulátor zvířat…

“Vyber si jedno z mnoha různorodých zvířat a pokus se přežít spolu s tvojí smečkou a s tvým novým člověčím kamarádem,” lákají autoři. Narazíme prý na spoustu nebezpečných situací a je jen na nás, jak si s nimi poradíme. “Máš na výběr z mnoha různorodých zvířat, které ovlivní tvůj styl hraní. Je na tobě, zda si zvolíš neohroženého predátora, nebo zajíce. Každé zvíře má svoje unikátní funkce, přednosti a nedostatky,” upřesňuje tým. Můžeme podle něj vést vlastní smečku i založit rodinu. Pokud povedeme více zvířat, budeme snáze lovit, ale zase musíme sehnat víc jídla pro celou skupinu.

Už teď tým mluví také o tom, že by v budoucnu rád přidal další epochy jako středověk a druhohory.

Specifikem hry má být spolupráce zvířat a lidí. “Spolu se svým zvířetem ovládáš i člověčího přítele. Tím se ti otevírá spousty unikátních možností. S tvým zvířecím miláčkem si můžete vzájemně pomáhat – chránit se, nebo společně hledat potravu. Můžeš také chovat zvířata, farmařit, postavit si dům, založit rodinu, nebo lovit,” slibují autoři. Na výběr bude vlk, pes, mýval, králík, kůň, havran, krokodýl a slon.

Obecně hra láká na zmíněnou kooperaci, a to i v lokálním multiplayeru. Slibuje realistickou krajinu, různá místa (Afrika, Karibik, ledové pláně), interaktivní prostředí, unikátní události, interakci mezi zvířaty i úkoly. Prostřednictvím early access veze chce Animal Simulator získávat zpětnou vazbu a strávit by v něm titul měl přibližně rok. Plná verze pak údajně nabídne další zvířata včetně fantasy tvorů nebo nová hospodářská zvířata. Už teď tým mluví také o tom, že by v budoucnu rád přidal další epochy jako středověk a druhohory.

Základ hry má být ale hotový. Na výběr už je několik zvířecích druhů i lokací. Funguje smečka, lov, questy i základní interakce s člověkem. I člověk už může vykonávat základní úkoly. Autoři neplánují po vydání plné verze hru zdražovat.

Jak už bylo řečeno, titul toho určitě neslibuje málo. Možná naopak místy až moc, tak snad si jeho autoři neukousli příliš velké sousto. Sami se na novinku určitě podíváme, protože upoutávka rozhodně vzbudila naši zvědavost.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru