Výročí God of War připomíná i nově oznámená karetní hra

Výročí God of War připomíná i nově oznámená karetní hra

Se severskou mytologií nás znovu důkladně seznámí Kratos a další hrdinové

18. 4. 2019

S adaptacemi videoher do podoby klasických, stolních, deskových, ale i karetních her se v poslední době roztrhl pytel. Nyní se dočkal i Kratos. V God of War: The Card Game se z hráčů stanou norny – bytosti ze severské mytologie. Za pomoci kartiček se pokusíme odvrátit Ragnarök, neboli konec světa. Až čtyři hráči musí spolupracovat a ujmout se hrdinů, mezi než patří právě Kratos, ale i Atreus, Mímir, Sindri nebo Freya.

Během hry se pochopitelně budou utkávat s řadovými nepřáteli, ale i bossy, které dobře známe z úspěšné videohry. S ohledem na vše výše zmíněné už je formalitou konstatovat, že právě posledním dílem z loňského roku se autoři karetní adaptace inspirovali a vychází z něj i po výtvarné stránce. Slibují přitom, že novinka přijde s nějakými novými a vzrušujícími kombinacemi v rámci jednotlivých scénářů.

V některých momentech se budou muset hráči rozhodnout, jaký úkol chtějí splnit. Ten, který si vyberou, jim může poskytnout nějaký vítaný bonus. Ty vynechané naopak povedou k trvalým následkům.

Každý úkol v God of War: The Card Game reprezentuje mozaika karet, která definuje místa a nepřátele, na které narazíte. Každá taková mozaika je přitom odlišná a karty jsou oboustranné, čímž se snad počet možných kombinací ještě zvýší, aby bylo možné bavit se u titulu opakovaně. Hráči si budou muset osvojit plnění jednotlivých úkolů, ale zvolit rovněž dobrou strategii. První questy přitom budou mít vliv na to, co přijde po nich.

V některých momentech se budou muset hráči rozhodnout, jaký úkol chtějí splnit. Ten, který si vyberou, jim může poskytnout nějaký vítaný bonus. Ty vynechané naopak povedou k trvalým následkům. Díky tomu nemají být žádné dvě hry stejné. Volby a výzvy přidají další strategickou vrstvu a zdůrazní důležitost každého rozhodnutí, které hráči učiní.

Každý hrdina v God of War: The Card Game bude mít několik vlastností, které jej učiní jedinečným. Každý bude mít zvláštní schopnosti, statistiky a třeba i odlišný počet karet, které může hráč držet v ruce. Samozřejmostí jsou také speciální útoky. Autoři slibují, že každý hrdina bude jiný, pokaždé půjde jinak poskládat náš balíček a narazíme na různé úkoly, díky čemuž se zážitek nemá opakovat.

Hra vyjde ve třetím čtvrtletí letošního roku a bude možné ji hrát i sólo. Jako designéři jsou pod ní podepsaní brazilští autoři Fel Barros a Alexandru Olteanu. Karetní God of War vydá společnost CMON Limited, která už má s licencovanými tituly zkušenost. Stojí třeba za deskovkami Kick-Ass, The Godfather: Corleone’s Empire nebo chystanou stolní hrou Cthulhu: Death May Die. S PlayStationem už spolupracovala na karetní hře Bloodborne: The Card Game. Cenu God of War zatím neznáme, ale karetní Bloodborne se prodává za 35 dolarů.

Poslední díl ságy God of War z dubnu 2018 v těchto dnech slaví první narozeniny.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru