Microsoft: Výroba Xboxu One skončila v roce 2020

Původně se zdálo, že se Xbox One S stále vyrábí. Vše se ale zaměřilo na Series S a X

Zdroj: Microsoft
14. 1. 2022

Zástupci Sony včera pro agenturu Bloomberg potvrdili, že i v roce 2022 bude pokračovat výroba konzole PlayStation 4. Má jít o reakci na nedostupnost moderních čipů pro PlayStation 5, a tudíž i celé konzole, se zájmem nabídnout zákazníkům levnější, ale stále funkční alternativu do doby, než se trh vzpamatuje z dopadu pandemické krize. Lidé z Microsoftu to ale vidí jinak a nastolili odlišnou strategii, v níž se plně soustředí na aktuální Xbox Series. Ve svém vyjádřením pro magazín The Verge to uvedla mluvčí společnosti, která navíc potvrdila, že výroba všech modelů předchozí generace skončila už v roce 2020.

Microsoft ve skutečnosti potichu zastavil výrobu předchozí generace plošně a od uvedení Xboxu Series za ní udělal tlustou čáru.

„Abychom se mohli zaměřit na výrobu konzolí Xbox Series S a X, zastavili jsme koncem roku 2020 výrobu všech konzolí Xbox One,“ řekla produktová manažerka Xboxu Cindy Walker. Připomíná tím vyjádření z července 2020, podle kterého Microsoft zastavil výrobu Xboxu One X a Xboxu One S bez optické mechaniky, mělo se však zato, že podobně jako Sony, také Microsoft bude chtít dál nabízet nové kusy Xboxu One S jako onu levnější a potenciálně dostupnější alternativu v době, kdy se nových čipů nedostává. Microsoft ale ve skutečnosti potichu zastavil výrobu plošně a od uvedení Xboxu Series za starou generací udělal tlustou čáru.

Situace v Microsoftu je totiž díky Xboxu Series S jiná nežli v Sony, protože jde o výkonnostně slabší model, jehož cenovka je o 200 dolarů nižší nežli v případě Xboxu Series X. To samo o sobě vytváří onu alternativu, která sice nemusí být momentálně dostupnější, ale levnější přirozeně ano. Naproti tomu je sice PlayStation 5 také dostupný ve dvou modelech, ty se však od sebe liší pouze na úrovni optické mechaniky a cenový rozdíl činí 100 dolarů. Dalším důvodem pak má být podle prezidenta Xboxu Phila Spencer možnost využít stanovené výrobní kapacity Xboxu Series X pro vyšší objem výroby čipů určených pro Xbox Series S. „To je hlavní důvod, proč vidíme stabilní zásoby Series S,“ říká Spencer a také on tím vysvětluje, proč bylo možné výrobu Xboxu One S ve prospěch nových konzolí ukončit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru