Vyrazte na železnici s Train Sim World 3

V září na PC i konzole dorazí nová generace vlakového simulátoru. Láká veterány i nováčky

Zdroj: Dovetail Games
10. 8. 2022
Název hry: Train Sim World 3 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 6. 9. 2022 Platformy: , , , , Žánr:

Vývojáři ze studia Dovetail Games oznámili Train Sim World 3. Při této příležitosti zveřejnili spoustu informací, ale také hned dvě videa – klasický trailer a přibližně 40 minut dlouhé představovací video, které jde do mnohem větší hloubky.

Autoři nás lákají zejména na extrémní počasí, jeho rozmary a doprovodné efekty. Dynamické počasí a jeho změny mají přímo ovlivňovat řízení a celý zážitek. Detailní mají být samozřejmě také samotné vlaky, jejich interiér a veškeré ovládací prvky. Začátečníci si zase mohou osvojit všechny základy v novém tréninkovém centru. Zdejší trať je inspirovaná skutečnou testovací dráhou. Pro zkušenější zase bude připraven režim výzev. Autoři slibují také nový a intuitivnější interface.

A na co se vlastněme můžeme těšit ve smyslu výletů po digitálních kolejích? S lokomotivou ES44C4 se podle autorů vydáme do kalifornských pouští, konkrétně do oblasti Cajon Pass. Německým rychlovlakem ICE 1 budeme uhánět Hesenskem a Bavorskem rychlostí až 280 km/h na trase Kassel-Würzburg. A s Class 395 Javelin máme vozit pasažéry do Londýna a z Londýna. Má se jednat o tři železniční ikony, z nichž každá nabízí jiný zážitek i ovládání na odlišné trati. Celkem má být v nabídce přes devět různých vlaků.

Můžeme vytvářet vlastní scénáře i polepy a následně své výtvory sdílet s ostatními hráči v komunitě v rámci sekce Creators Club. Do novinky navíc půjde přenést rovněž všechen dříve zakoupený obsah z Train Sim World 2. Vývojáři navíc řekli, že addony s dalšími lokomotivami už nebudou nově vyžadovat vlastnění specifických tratí. Budou samozřejmě mít své vlastní prostředí a související scénáře, ale půjde je použít i bez nich.

Titul pohání Unreal Engine 4 v kombinaci s vlastní technologií SimuGraph od Dovetail Games. Vývojáři lákají na ohromující grafiku i skvělé ovládání. Hra míří na PC (Steam i Epic Games Store), PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series a vychází už 6. září. Najdete ji také v Game Passu. Vývojáři přitom slibují, že budou určitě hru dál podporovat i na starších konzolích. Na těch nových přirozeně titul nabídne pěknější grafiku a rychlejší loadingy. Kdo si Train Sim World 3 předobjedná, může se do do něj pustit o čtyři dny dříve.

V nabídce je standardní edice, ale také deluxe a různé starter packy lišící se přirozeně obsahem. Jejich popis najdete níže a na oficiálním webu, kde se rovněž nacházejí další podrobnosti nebo FAQ. Najdete tu také minimální a doporučené hardwarové nároky pro PC. Třeba na Steamu se standardní edice prodává za 45 eur a deluxe pak momentálně za 54 eur. Její cena ale stoupne za 60 eur, momentálně je v zaváděcí slevě.

Zdroj: Dovetail Games

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru