Earthworm Jim 4, Vyjde nový Earthworm Jim. Exkluzivně na Intellivision

Vyjde nový Earthworm Jim. Exkluzivně na Intellivision

Legendární série se konečně rozroste o nový díl. Míří ale na velmi zvláštní novou platformu

2. 5. 2019
Název: Earthworm Jim 4 Platformy: Žánr:

Nejnepravděpodobnější oznámení, jaké si dokážete představit. Nový Earthworm Jim vyjde exkluzivně na konzoli Intellivision. Ne, nezbláznili jsme se, ani se neroztříštil časoprostor. Původní tým, který před 25 lety stvořil první dva díly populární série akčních plošinovek, se vrací s novým dílem, který k velkému překvapení fanoušků vyjde jen na novém retro systému Intellivision Amico, který byl představen loni na podzim a svou koncepcí “osvědčené klasiky+nezávislé novinky” se nápadně podobá konkurenčnímu zařízení Atari VCS.

O pokračování ságy se mluví minimálně 10 let. Navzdory několika dílům, vlastními animovanému televiznímu seriálu i mnoha portům se ale značka v posledních letech žádného regulérního rozšíření nedočkala. Až teď se společnosti Intellivision povedlo dát dohromady 10 původních autorů, mezi nimiž najdete programátory, výtvarníky, hudebníky i level designéry, kteří Jima pošlou na další vesmírné dobrodružství.

I když má novinka vyjít až v roce 2020, už teď zná přesné datum uvedení na trh – 10. října.

“O téhle chvíli jsme mluvili mnoho let,” prohlásil šéf společnosti Intellivision Entertainment Tommy Tallarico, který byl “shodou okolností” i skladatelem a zvukařem prvních dvou dílů. “Je to splněný sen dát zase dohromady původní tým,” dodal. Earthworm Jim má být jen jednou z mnoha nových her, které exkluzivně zamíří na konzoli Amico. Ke značce se vrátil její původní otec Doug TenNapel, zakladatel studia Shiny Entertainment David Perry, který stál i za službou Gaikai, zmíněný Tommy Tallarico, Nick Bruty, Mike Dietz, Tom Tanaka a Joey Kuras.

Intellivision Amico je zvláštní zařízení samo o sobě a je velkou otázkou, nakolik má v tvrdé konkurenci naději uspět. Originální konzole Intellivision přišla na trh v roce 1979 a původně ji vyráběl Mattel. I když má novinka vyjít až v roce 2020, už teď zná přesné datum uvedení na trh – 10. října. Amico italsky znamená kamarád nebo přítel, čímž trochu připomíná slavnou Amigu, jejíž název pocházel pro změnu ze španělštiny. Hry půjde kromě klasických ovladačů ovládat i s pomocí mobilů, všechny mají mít velmi nízký rating E, vejít se do ceny maximálně 8 dolarů a zbavit se mikrotransakcí i DLC.

Samotná konzole se má prodávat přibližně za 149 až 179 dolarů a všechny nové hry mají být exkluzivní. Cena her bude začínat na 3 dolarech a každou půjde pořídit digitální cestou. Součástí retro systému budou i vestavěné a vylepšené klasiky. Dva gamepady budou v ceně, celkem jich půjde ke konzoli připojit až osm. Budou mít vlastní dotykovou obrazovku o velikosti 3,5” v poměru stran 2:3, vibrace i pohybové senzory, ale jinak půjde o dosti atypickou periferii, jak se můžete přesvědčit ve videu. Půjde ji používat horizontálně i vertikálně a nabídne i mikrofon a reproduktor.

Retro systém pochopitelně disponuje podporu HDMI, Wi-Fi, Bluetooth i USB porty. Nedílnou součástí budou on-line služby, multiplayer, digitální obchod, žebříčky i trofeje. Staré klasiky se dočkají nové grafiky, ozvučení i hry pro více hráčů.

Více informaci o nové hře a spousty nostalgie navrch se máme dočkat už v sobotu 4. května v rámci speciálního streamu s autory.

Ne že bych každému podobnému pokusu nefandil, ale je pro mě obtížné uvěřit, že když už se legenda jako Earthworm Jim konečně má dočkat pokračování, dost možná se z něj budou těšit jen majitelé takto netradiční konzole. Ale udivíme, zda se tak vůbec stane. Říkal někdo Ouya…?

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru