Vydejte se do Brna na herní festival Gamer Pie

Vydejte se do Brna na herní festival Gamer Pie

Letošní ročník je zaslíbený československým a českým adventurám

4. 3. 2019

Už koncem března se v Brně uskuteční třetí ročník herního festivalu Gamer Pie. Těšit se můžete na zajímavý program a bohatý seznam hostů. Akce se koná v sobotu 30. března v Impact Hubu a za lístek teď zaplatíte 299 korun. Cílem organizátorů je nejen pobavit, ale současně kultivovat videoherní scénu a taky ji představit široké veřejnosti. Festival přitom nabídne přednášky, diskuze, workshopy, soutěže, výstavy a další doprovodný program. Ústředním motivem letošního ročníku jsou české a československé adventury, kterým pořadatelé rovněž věnovali hlavní přednášky.

Na Gamer Pie nebude nouze ani o zajímavé hosty. Pozvání přijali kupříkladu Viktor Bocan z Warhorse, který zavzpomíná na zlaté časy českých adventur, Martin Pohl, jehož můžete znát mimo jiné díky sérii Život není krásný, ale také František Fuka, který promluví o počítačové hudbě v osmdesátých letech, nebo Jarek Kolář ze studia Bohemia Interactive, který připomene, jak před 25 lety vznikala česká legenda Tajemství Oslího ostrova. Kompletní seznam hostů a přednášejících najdete na oficiálním webu.

„Česká herní scéna by snad bez tolika legendárních adventur nemohla naplno vzniknout,“ vysvětlil hlavní producent festivalu Kuba Špiřík, kde se vzal nápad na adventurní ročník. Podle organizátorů klasiky jako Horké léto, Dračí historie, Tajemství Oslího ostrova nebo série Polda inspirují české vývojáře dodnes. Není proto divu, že i hosté a přednášející se věnují či věnovali právě adventurám.

Na programu je i autorské hraní. Vývojáři předvedou chystané české hry Someday You’ll Return od CBE Software a Creaks od studia Amanita Design. Moderátorem festivalu je Lukáš Grygar. Na akci se samozřejmě budou prezentovat i další domácí projekty v rámci novinky nazvané Herní stezka, bude se vzpomínat na retro tituly a prostřednictvím charitativního bazaru můžete dokonce přispět na dobrou věc.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru