Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft, Vydáme se v dalším Assassin’s Creed mezi Vikingy?

Vydáme se v dalším Assassin’s Creed mezi Vikingy?

Shrnuli jsme detaily kolem náznaků v The Division 2. Pravdivost informací potvrzuje Kotaku

7. 4. 2019
Název: Assassin’s Creed Valhalla Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 11. 2020 Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2020

Březen 2014 – Kotaku píše o tom, že další díl série Assassin’s Creed bude zasazen do revolucí zmítané Francie. Tento díl znají hráči jako Assassin’s Creed Unity. Prosinec 2014 – stejný web informuje, že následující Assassin bude z Londýna. Hra vyšla o rok později jako Assassin’s Creed Syndicate. Září 2017 – Kotaku dotřetice potvrzuje úniky v souvislosti s AC: Origins a o rok později se to stejné děje v případě AC Odyssey. Jinými slovy se dá říct, že když redaktoři zmiňovaného webu věděli něco o Assassin’s Creed, jejich informace byly neuvěřitelně přesné. Proto jednoduše nelze ignorovat náznaky o místě a zasazení dalšího dílu slavné série, neboť i tentokrát Kotaku tvrdí, že aktuální spekulace jsou v souladu s tím, co už o novém Assassin’s Creed slyšeli ze svých zdrojů – příští díl by se měl skutečně odehrávat v éře Vikingů. Nebo Normanů. Teda, Varjagů…

Ať už chcete Vikingy nazývat jakkoliv, s tímto zjištěním přišel už na konci března uživatel Assassin’s Creed Wiki s přezdívkou AlifMorrisonudin, který našel během hraní The Division 2 zajímavý plakát s údajným vyobrazením jednoho ze severských bohů. Sám o sobě by jistě tak zajímavý nebyl, háček je ovšem v tom, že ve své pravačce drží předmět, který nápadně připomíná Jablko Edenu, tedy stěžejní artefakt série Assassin’s Creed. Pro Ubisoft by přitom podobný způsob upozorňování na nové hry prostřednictvím již vydaných titulů nebyl úplnou novinkou ­– naposledy jsme se začátkem roku bavili o projektu Pioneer, který se objevil ve Watch Dogs 2 a bez ohledu na to, že byly práce pozastaveny, šlo o skutečnou hru, na které Ubisoft přinejmenším začal pracovat… Zpátky ale k Assassin’s Creed!

Pro doplnění celé mozaiky ještě musíme zmínit nápis Valhalla, který se na plakátu rovněž vyskytuje a na základě kterého začínají být fanoušci přesvědčeni, že si Ubisoft skutečně vybral tuto epochu dějin. Na tomto místě pak do hry vstupují také zmiňovaní redaktoři Kotaku, kteří o hře měli údajně slyšet už před několika měsíci a přidali k dobru ještě informaci, že kódové označení nového Assassin’s Creed je Kingdom. „Mnoho dalšího o hře nevíme, ale po fenomenálním Assassin’s Creed Odyssey jsme natěšení, čeho se dočkáme,“ píší v aktuálním článku. Poukazují rovněž na to, že plakátů je kolem washingtonského Potomac Event Center v The Division 2 nemálo a je s podivem, že na něj jindy velmi všímavá komunita upozorňuje až takovou dobu po vydání. Těžko ovšem soudit, zda plakáty do hry přibyly v některém z vydaných patchů, nebo jim skutečně dosud nikdo nevěnoval pozornost.

Jedním z možných vysvětlení by byla i stínová práce marketingového oddělení Ubisoftu, které teoreticky mohlo někoho postrčit v zájmu zvýšeného zájmu před E3, což by se rovněž nestalo v případě videoherních společností poprvé. Nakonec, období Vikingů je hodně přitažlivou látkou, kterou by navíc mohli vývojáři z Ubisoftu zpracovat ve smyslu ostatních her v sérii Assassin’s Creed. Ta si totiž vždycky zakládala na tom, že je schopná interpretovat skutečné historické události, ovšem s nejrůznějšími zvraty, poplatnými náladě a zápletce hry. Kdo ví, třeba si skutečně prožijeme objevení Ameriky, které moderní dějiny připisují navzdory staletím učení právě Vikingům nebo se Ubisoft zaslouží o to, že společnost přestane hledět na Vikingy jako na nemyté fousáče s rohatými přilbami.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru