Space Company Simulator, All in! Games, Vybudujte vlastní vesmírnou agenturu

Vybudujte vlastní vesmírnou agenturu

Ve Space Company Simulator si můžete zahrát na Elona Muska a vyslat člověka na Mars

24. 10. 2019
Název: Space Company Simulator Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Moderní vesmírný program a kosmický průzkum dnes už nepředstavují jen americká NASA nebo ruský Roskosmos. Mezi hvězdy se aktivně tlačí i soukromé společnosti jako SpaceX, Blue Origin nebo Virgin Galactic. Vybudovat a spravovat svou vlastní vesmírnou agenturu budete moci i vy v nové strategii Space Company Simulator, která právě dnes vstupuje do programu předběžného přístupu na Steamu. Vést vlastní firmu v tomto oboru ale nebude jen tak.

Vývojáři ze studia INTERMARUM slibují realistický manažer, který prověří naše schopnosti plánovat, zatímco budeme usilovat o to dostat člověka na Mars. Není to jejich první pokus na tomto poli. V roce 2014 vydali tématicky velmi podobnou hru Race To Mars pro Windows a Mac, v níž bylo vaším cílem vybudovat kolonii na rudé planetě z pozice šéfa vesmírné společnosti. A tady přichází malý háček. Je totiž nutné zdůraznit, že navzdory spolupráci s polskými vědci má předchozí hra na Steamu velmi negativní hodnocení. Kladně ji ohodnotilo jen 6 procent lidí. Důvod? Vývojáři rozpracovaný projekt úplně opustili a uvízl v programu předběžného přístupu, kterému nedělá zrovna nejlepší jméno.

Snad tedy nepostihne Space Company Simulator podobný osud, obezřetnost je ale na místě. I když i tady budeme stavět rakety, nepůsobí novinka jako variace na Kerbal Space Program. Vaším cílem je uspět v celém odvětví a dostat se nejen na technologický, ale současně finanční vrchol. Čeká nás budování vesmírných lodí, vypouštění satelitů i celých orbitálních stanic. Hra má věrně zachycovat toto odvětví jako žádný jiný titul, tvrdí autoři.

Neobejdete se bez zkušených zaměstnanců. Můžete si profesionály buď najmout, anebo postupně vytrénovat vlastní odborníky. Budete vyvíjet nové technologie, uzavírat smlouvy s různými společnostmi a státy, které se potřebují dostat do kosmu, a upravovat vlastní rakety tak, aby byly stále konkurenceschopné. Navíc vám neustále půjdou po krku vaši rivalové, přičemž tyto společnosti bude ovládat počítač. Než tak zkusíte loď s posádkou poslat do vesmíru, určitě se raději nejdřív přesvědčte, že vaše mise neskončí katastrofou.

Samotní vývojáři přitom o sobě říkají, že jsou vesmírní geekové a hra je určena pro jim podobné. V early accesu by měl titul strávit přibližně 10 až 12 měsíců v závislosti na zpětné vazbě od fanoušků. Plná verze pak samozřejmě nabídne více obsahu a další funkce, ale studio slibuje, že už nyní je Space Company Simulator hratelný, i když obsahuje nějaké technické nedostatky. Musíte se tak starat o nejrůznější oddělení, plnit úkoly v podobě kontraktů nebo se účastnit konferencí. Důležitý totiž není jen výzkum, věda a výroba, ale také marketing. Stejně jako ve skutečnosti.

Autoři prý věnovali stovky hodin studiu, aby se jejich projekt maximálně přiblížil realitě, ale současně vývojáři chtějí, aby hra byla zábavná a přístupná.

Autoři o hře říkají, že je to unikátní tycoon, který vždy chtěli udělat. Věnovali prý stovky hodin studiu, aby se jejich projekt maximálně přiblížil realitě, ale současně vývojáři chtějí, aby hra byla zábavná a přístupná. Polský nezávislý tým INTERMARUM funguje od roku 2010 a vydavatelem jejich nejnovějšího projektu je krakovská společnost About All in! Games.

Space Company Simulator momentálně míří pouze na Windows.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru