Cyberpunk 2077, CD Projekt, Vybíráme zajímavé mody pro Cyberpunk 2077

Vybíráme zajímavé mody pro Cyberpunk 2077

Lepší ovládání, 3rd peron kamera, měnění účesů i stylizace jako z filmu Blade Runner

Zdroj: Cineagle
21. 12. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Navzdory tomu, že informační servis k Cyberpunku 2077 v posledních dnech vypadá úplně jinak, než jsme si ho původně představovali, neměli bychom zapomínat ani na pozitivní zprávy. Ty se týkají třeba modifikací, jejichž smyslem je nejen vylepšit technický stav hry, ale přinést rovněž nové funkce, které udělají radost hráčům na PC.

3rd person mod

Uživatel s přezdívkou Cineagle se na YouTube pochlubil videem, které demonstruje, jak by mohla vypadat 3rd person kamera pro Cyberpunk. Modifikace zatím není ke stažení a jak samotný Cineagle říká, bude třeba ještě vylepšit postoj a animace protagonisty, které jsou uzpůsobené first person kameře. Jak známo, při jízdě autem můžete přepínat mezi kabinou a chase kamerou, ale když se pohybujete po svých, sledujete v Cyberpunku svět výhradně z perspektivy první osoby.

Enhanced Controls

K dispozici už je naopak modifikace Enhanced Controls, kterou vytvořil uživatel s přezdívkou PuppyUnicorn. Její smyslem je, jak už ostatně samotný název napovídá, vylepšit ovládací schéma hry na PC. Upravuje chůzi, interakce, uskakování a mnoho dalších maličkostí. Je možné si ji přitom dále upravit podle svého. Funguje s verzí ze Steamu i GOGu.

In-Game Haircuts

Za normálních okolností není možné ve hře dodatečně upravit svůj účes, což je poměrně zvláštní vzhledem k tomu, jak si na customizaci postavy dávají autoři záležet. Na rozdíl od jiných open world her tu nestačí navštívit třeba kadeřnictví. Mod In-Game Haircuts tento hendikep řeší a s jeho pomocí lze upravit účes postavy v libovolné uložené pozici. Autorem modifikace je uživatel s přezdívkou woodbricks. Sestřih sice nezměníte přímo ve hře, je třeba k tomu použít hex editor, ale lepší než drátem do oka. Ale pozor, pokud je váš hrdina plešatý, holohlavý zůstane, to zatím změnit nejde. Řada fanoušků se přitom podivuje tomu, že takovou základní funkci nenabízí samotná hra.

Better Vehicle Handling

I název modifikace Better Vehicle Handling mluví v podstatě sám za sebe. Její autor s přezdívkou CalinZ2 se pokusil podle svých slov učinit ovládání aut a motorek méně frustrující. Smysl modu se nemusí zdát nijak revoluční, ale patří mezi jeden z aktuálně nejpopulárnějších, takže na něm nejspíš něco bude.

Draw Distance Boost

Všeříkající název modifikace od uživatele, který si říká sjbox. Díky větší vykreslovací vzdálenosti nabízí i vzdálenější objekty mnohem více detailů a scény díky tomu působí živějším dojmem. Míru je možné nastavit libovolně na základě výkonu vašeho počítače.

Cyberrunner – a Bladerunner like Reshade

Pro Cyberpunk 2077 existuje spousta reshade modů, které mění vizuální styl. Modifikace od uživatele s přezdívkou Mangaclub má ale specifický cíl. Její autor chtěl, aby díky ní hra víc připomínala svým barevným laděním filmy Blade Runner. Svět Cyberpunku je s pomocí modu chladnější a temnější. Pokud je pro vás Night City příliš jasné a veselé, můžete jej víc přiblížit depresivnímu Los Angeles z “futuristického” roku 2019, jak jej definoval film režiséra Ridleyho Scotta z roku 1982.

Další zajímavé modifikace pro Cyberpunk 2077, včetně těch, které se zaměřují na grafiku a technický stav hry, můžete najít na webu Nexus Mods.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru