Battlefield V, Electronic Arts, Sledujeme živě odhalení Battlefieldu V

Vše, co dosud víme o novém Battlefieldu

Vietnam, nebo druhá světová válka?

18. 5. 2018
Název: Battlefield V Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 11. 10. 2018

Ve světle včerejšího představení Black Ops 4 jsme společně s vámi napnutí, co představí Electronic Arts příští středu v souvislosti s novým Battlefieldem, a protože se o chystané hře mluví v posledních hodinách na všech frontách, nebude od věci shrnout si jak oficiální informace přímo od vývojářů, tak samozřejmě sérii všemožných spekulací, které se zaobírají tím nejdůležitějším. Tedy – do jakého období bude hra zasazena a co, krucinál, znamená to V? Je to pětka? Anebo V jako Vietnam?

Začněme ale nejdřív tím, co už je bezpečné prohlásit – po Battlefieldu 1 přijde Battlefield V, což naznačují sami vývojáři hned dvěma způsoby. Jednak už připravili svůj Twitterový účet na blížící se oznámení a oštemplovali ho Véčky, kde se dalo, a jednak komentovali post PC Gameru, kde si dovolili zmínku o Battlefield 5 opravit na V. Berme to tedy tak, že V je V a ne nutně pět. Což nás samozřejmě přivádí ke spekulacím na téma, jestli V neznamená Vietnam. Chvilku ale ještě přemýšlejte bez nás, protože je tu pár dalších věcí, které už jsou oficiální a je potřeba je zmínit. Podle blogu vývojářů se vrátí tzv. válečné příběhy, tedy kratší dějové sekvence, které po vzoru Battlefieldu 1 uspokojí ty, kteří si nedokážou představit střílečku bez singleplayerového obsahu. Tedy všechny z vás, kdo nefandíte odvážnému přístupu Activisionu, vyškrtnout příběh z Call of Duty a nacpat hráčům místo toho super rozšířený zombie mód, protože to je přesně to, co hráči potřebují *mrk* Neznamená to ale, že by EA DICE pro změnu kašlali na multiplayer – naopak, podle dostupných informací mu věnují maximální možnou péči a chystají pro hráče velká překvapení. Kdybych měl použít přesně to, co se objevilo na vývojářském blogu, máme se připravit na online bitvy rozložené do více map a režimů, které nám nabídnou ještě větší rozmanitost nezapomenutelných okamžiků.

Větší, lepší a bombastičtější

Nooo, nevím, co si pod tím přesně představit, ale zní to cool, asi? Ostatně stejně jako, cituji: „nesrovnatelný vizuál a zvuky“, které si nás mají všechny podmanit. Férově ale musím dodat, že na tomhle místě lidé z DICE určitě nepřehání. Když se podíváte na to, jak vypadá Battlefield 1 nebo Battlefront, případně si vzpomenete na perfektně zpracované výbuchy a výstřely z předchozích her tohoto studia, bez vší legrace očekáváme na tomhle poli maximum a, doufejme, třeba i nějaký další posun vpřed. Poslední oficiální střípky pak mluví o návratu oblíbených operací, které do sebe kombinují několik po sobě jdoucích map, přepracovaný arzenál a plejádu herních módů, díky kterým by vývojáři rádi udrželi hráče u nového Battlefieldu co nejdéle. Jestli se tenhle plán vydaří, začneme zjišťovat ve středu 23. května od deseti večer našeho času, takže buďte připraveni.

Teď už ale ke slibovaným spekulacím a významu zlovutného V, které se pod logem hry objevuje. Vysvětlení je totiž mnoho, a ačkoliv vlastně dohromady neříkají nic, co bychom mohli označit za trochu víc pravděpodobné, je zajímavé se úvahami fanoušků probírat.

Prvoplánové se jeví odkazy na Vietnam – vzhledem k V to samozřejmě dává smysl a pro DICE by to byl zajímavý návrat. Ať už se bavíme o původním Battlefieldu Vietnam z roku 2004, který byl de facto druhou hrou v celé sérii, anebo o rozšíření pro Bad Company 2, které rovněž neslo označení Vietnam a sklidilo perfektní, v průměru devítkové hodnocení. To je samo o sobě signál, že hráči by tuhle ne zrovna probádanou etapu válečných dějin rádi navštívili, ale jak už určitě sami víte, jejich chutě se mohou s plány vývojářů diametrálně rozcházet. A proto se samozřejmě mohutně mluví o tom, že DICE budou pokračovat v nastavené časové souslednosti a po Battlefieldu 1 přijde díl z druhé světové války. O tomto zasazení se mluvilo už na přelomu roku a hráči odkazují na celou řadu symbolů V, spojených právě s tímto konfliktem, kde nejvýraznějším je samozřejmě odkaz na kampaň V jako vítězství, kterou živila britská BBC v době války. Je to i symbol, kterým nešetřili státnici vítězných mocností v čele s Winstonem Churchillem a znamenalo by to, že by mohl být příběh více zaměřen na britské operace, samozřejmě za doprovodu velkých spojeneckých akcí, které tradičně dotváří ve hrách z druhé světové války atmosféru. Battlefield by tím ale šel do přímé konfrontace s loňským Call of Duty, což je jeden z možných argumentů, který může hovořit v prospěch i neprospěch téhle úvahy. Nakonec to ale budou muset být lidé z DICE, kteří tuhle záhadou rozlousknou a konečně prozradí, do jaké epochy dějin hráče vyšlou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru