Crusader Kings III, Paradox Interactive, Vrahové králů se vrátí v Crusader Kings III

Vrahové králů se vrátí v Crusader Kings III

Kromě politikaření, travičů, intrik i sjednaných sňatků přinese pokračování více RPG prvků

20. 10. 2019
Název: Crusader Kings III Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Vlastní akci pro prezentaci aktuálních i chystaných her představil Paradox Interactive už v roce 2016. Rok od roku výstava jménem PDXCon rostla a tento vydavatel díky tomu dostával stále více prostoru pro prezentaci svých projektů. Letošní ročník se nesl zejména ve jménu řady přídavků pro již existující tituly, všechny ty ale předčilo oznámení pokračování strategie Crusader Kings.

Crusader Kings III naváže v roce 2020 myšlenkami na předchozí díl a představí kombinaci RPG hry, v níž si hráči piplají vlastní královskou dynastii, a klasické tahové strategie, ve které se snaží ovládnout herní mapu a podrobit si pokud možno i celý svět. Předchozí díl vyšel už začátkem roku 2012 a až do konce loňského roku Paradox na hráče sypal jedno rozšíření za druhým. To je již ale minulostí a fanoušci prvních dvou dílů mohou směle vyhlížet pokračování.

A na co se v něm mohou těšit? Pokud bychom měli usuzovat jen z přiložené upoutávky, tak minimálně na parádní potemnělou atmosféru naznačující náročný život středověkých dynastií. Nicméně z upoutávky toho ještě skutečně mnoho zjistit nelze, z dosavadních informací ale už víme, že třetí díl ve své základní verzi slibuje obsáhnout přinejmenším většinu toho, co do předešlého dílu dorazilo v průběhu několika let v podobě rozšíření. Zde vývojáři ještě zcela konkrétní nejsou, z jiného soudku ale už nyní alespoň víme to, že kromě běžného politikaření, plánování sňatků, úkladných vražd a objednávání travičů se mohou hráči těšit na větší důraz na RPG prvky. Toho si lze všimnout například v přiložené galerii, kde je možné spatřit strom dovedností.

Dalšími přislíbenými prvky je přítomnost rytířů, tedy pojmenovaných hrdinů, kteří dokáží zvrátit vypjatou situaci na bojišti. Stejný potenciál pak slibuje i možnost použití obléhacích strojů při útocích na města. Za zmínku rovněž stojí, že game director Henrik Fåhraeus slibuje jednodušší vstup do hry a větší přístupnost pro nováčky. Zde se ale rozhodně nemá jednat o zjednodušování principů, které by se beztak fanouškům originálu nelíbilo.

Crusader Kings III dorazí v průběhu příštího roku nejen na Steam, kde jsou již nyní slíbené platformy PC, Mac i Linux, ale i do služby Xbox Game Pass (pochopitelně také pro PC). A pokud byste se chtěli na pokračování naladit již nyní, tak určitě zavítejte právě na Steam, kde lze aktuálně pořídit druhý díl hry zcela zdarma.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru