VR střílečka Firewall Zero Hour bude pokračovat

Druhý díl dorazí na PS VR2. Hra Firewall Ultra se už pochlubila prvním trailerem

Zdroj: Sony
7. 9. 2022

Pokud fandíte virtuální realitě, máte PlayStation 5 a ještě k tomu nepohrdnete střílečkami, vývojáři ze studia First Contact Entertainment pro vás mají skvělou zprávu. Po čtyřech letech podpory střílečky Firewall Zero Hour oznamují pokračování, které bude určené pro PlayStation VR2. Nese jméno Firewall Ultra, vyjde v příštím roce a podle prvních informací má jít o novou evoluci značky i žánru jako takového. Hra má plně využít všech možností druhé generace VR headsetu od Sony, ať už se bavíme o grafickém zpracování i obecných vlastnostech hry a nabídnout hráčům ještě intenzivnější zážitek.

Vývojáři představili hru prostřednictvím krátkého teaseru a doplnili na blogu PlayStationu základní informace. V první řadě se posuneme přibližně o 5 let v čase dál, na druhou stranu to ale neznamená, že nás čekají vysloveně nové kulisy. Vývojáři podle všeho vzali původní úrovně a značně je rozšířili a vylepšili, přirozeně s ohledem na možnost posunout rozlišení až na úroveň 4K, využít HDR nebo trackování očí pro efektivnější renderování. Co se týče jednotlivých postav, vznikaly znovu od základu, aby nedošlo jen k určitému remasterování, ale skutečně novému obsahovému vkladu, čemuž má odpovídat i situace kolem zbraní.

Ačkoliv je arzenál v obecné míře možné odhadnout, autoři Firewallu Ultra přijdou s novými modely a propracovanější vrstvou úpravy jednotlivých zbraní. To samozřejmě nejvíce využijete v multiplayerových zápasech – nově rozdělených na kola a varianty jako BO3 – ale také v PvE části, která patrně poslouží jako benchmark možností a příprava na bitvy proti ostatním hráčům. Co je také pozitivní, Firewall Ultra nabídne dedikované servery, což má být další reakce ze strany vývojářů na četná přání hráčů. Těm ostatně vývojáři v závěru děkují za setrvalou přízeň a slibují, že se mají nač těšit. Ukázku z vlastního hraní prý uvidíme už brzy, žádný konkrétní termín ale Sony ani vývojáři z First Contact neposkytli.

Na druhou stranu, několik střípků je možné zhlédnout ve výše přiloženém videu, podle kterého minimálně vizuální stránka působí velmi dobře. Je otázkou, nakolik se budou moci mechanismy rovnat například Half-Life: Alyx, ale v kombinaci s ovladači Sense, haptickou odezvou nebo adaptivními triggery bychom přeci jen mohli dostat něco, co zase na chvíli přepíše ve smyslu herních mechanismů průmyslové standardy. Připomínáme ale, že Firewall Ultra není ani zdaleka jedinou zajímavou hrou, která se pro PS VR2 chystá – sama Sony už mluvila například o Horizon Call of the Mountain, se zařízením bude rovněž kompatibilní No Man’s Sky, Resident Evil Village nebo třeba The Walking Dead: Saints & Sinners – Retribution, takže o pestrost žánrů zřejmě nemusíme mít strach. Teď už by to jen chtělo přesné datum uvedení a cenu!

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru