VR mód pro Cyberpunk 2077 může dorazit v lednu

Pracuje na něm autor VR režimů pro GTA V či RDR 2. Hybatelem je přání fanoušků

Zdroj: CD Projekt
2. 12. 2021
Název hry: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 12. 2020 Platformy: , , , , , Žánr: ,

Nadšenec do virtuální reality a autor řady úspěšných VR módů Luke Ross se pouští do dalšího projektu. Fanoušci na jeho Patreonu odhlasovali, že by si rádi v režimu virtuální reality zahráli Cyberpunk 2077 a Ross se rozhodl jejich přání vyslyšet. V rozhovoru pro magazín PC Gamer navíc uvádí, že dosud poslední hra od CD Projektu RED jde zpracování ve VR naproti a vzhledem k Rossovým zkušenostem prý může být hotovo už v lednu příštího roku. To by znamenalo nejen možnost projít se po Night City a nasát jeho jedinečnou atmosféru, ale s odkazem na předchozí práci zmiňovaného VR odborníka také plnohodnotně hrát od začátku až do konce.

Ross začal pracovat na VR režimech pro hry, které jej nativně nepodporují, už v roce 2017. Jeho prvním počinem byla VR konverze No One Lives Forever 2, která se dočkala mezi fanoušky značné popularity a pochopitelně o ní psala přední zahraniční média. Ještě větším projektem bylo kompletní zvirtuálnění GTA V, které podle Rosse oslovilo statisíce fanoušků a stažení VR modifikace prý zaznamenává každý den. Na GTA V navázalo Red Dead Redemption 2 nebo Mafia, která šla Rossovi ještě rychleji od ruky a nyní si troufá na zmiňovaný Cyberpunk 2077.

„Pokud se nic nepokazí, mohl bych mít hotovo v lednu,“ řekl Ross redaktorům PC Gameru, kteří se jej na zahájení prací ptali. Ross řekl, že sice nevidí v REDenginu 4 nic, co by významně ulehčilo jeho práci, ale nevidí v tom vůbec žádný problém, protože ostatní enginy a hry nejsou VR módům nakloněny o nic víc. Naopak, Ross je potěšený, že vývojáři udělali značnou část práce za něj tím, že zvolili first person kameru, takže zkonvertovat celou hru pro hraní ve VR by nemělo být nic těžkého. A to ani s přihlédnutím k tomu, že se Ross nespokojí jen s kamerou a polovičatou funkčností – svou práci dotáhl tak daleko, že je schopný do dat hry injektovat vlastní VR engine a platby od fanoušků na Patreonu mu rovněž umožňují modifikace řádně otestovat. I v případě Cyberpunku 2077 proto tvrdí, že hra poběží plnohodnotně, od začátku až do konce, a hráči by neměli narazit na žádné výraznější problémy.

„S tím, jak se vyvíjí moje vlastní nástroje, mohl bych v průměru vydávat jednu hru měsíčně,“ přidává Ross svůj ambiciózní odhad. Záležet ale bude vždy na individuálních překážkách, na které může narazit v konkrétních titulech, takže tuto informaci nedává jako závazný slib, ale jen jako náhled na to, co by mohl při dobré konstelaci okolností zvládnout. V případě Cyberpunku 2077 by to mohly být updaty od vývojářů, které mohou s ohledem na stav hry ještě mnohé změnit, i tak ale Ross doufá, že VR mód předá hráčům co nejdříve. Současně s tím navíc dokončuje další projekt, o kterém ale ještě nemluví v konkrétní rovině. PC Gameru uvedl, že je to hra založená na API DX12 a hráči se mohou těšit na krásné pohledy do krajiny i hutné souboje. S čím nebo kým neřekl, ale fanoušci tipují, že by to mohl být Zaklínač 3 nebo Horizon: Zero Dawn, který se dočkal vydání PC verze a byl by tak žhavým kandidátem.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím