Viking City Builder, Roslagen, Vikinskou budovatelskou strategii dělá jediný Polák

Vikinskou budovatelskou strategii dělá jediný Polák

Viking City Builder má být první strategie s ray tracingem. Vypadá opravdu dobře, ale…

Zdroj: Roslagen
21. 9. 2020
Název: Viking City Builder Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Letos v červenci jsme vám představili středověkou hru Manor Lords, která chce zkombinovat budovatelskou strategii i válčení. To vše zasazené do Evropy od 11. do 15. století. Na titulu pracuje jediný polský vývojář a trochu připomíná mix Banished, Strongholdu i Total Waru. Nyní se objevila na obzoru jiná podobná hra a taktéž pochází z Polska a vytváří ji jediný člověk. Jmenuje se Viking City Builder a jak už její název napovídá, projekt se inspiroval severskou tématikou.

Lovit nemusíte jen nepřátele, ale klidně i divokou zvěř. Když jídlo nevyroste ze země, bude mít nohy a běhat v lese. Jinak jinak by se měli válečníci cvičit v době křehkého příměří.

I v tomto případě se má jedna o klasickou budovatelskou strategii zasazenou do Evropy s prvky real-time bitev. Naším úkolem je vybudovat novou domovinu pro vikinské válečníky a jejich rodiny. Ti chtějí rozšířit svá území a podnikají čím dál odvážnější výpravy do dalších evropských zemí. Naše osídlení se bude postupně rozrůstat a stejně tak řady našich svěřenců. Nezapomeňte ale, že jste se ocitli na nepřátelském území, takže se vám dříve či později někdo postaví do cesty a vtáhne vás do bitvy. Možná by to chtělo opevnit svou vesnici a nespoléhat se na diplomacii.

Nebo to můžeme být naopak my, kdo vydrancuje sousední území, když nám dojdou zásoby a materiál. Lovit mimochodem nemusíte jen nepřátele, ale klidně i divokou zvěř. Když jídlo nevyroste ze země, bude mít nohy a běhat v lese. Jinak jinak by se měli válečníci cvičit v době křehkého příměří. Hru pohání Unreal Engine od Epicu. Její autor se pochlubil první upoutávkou a sám upozorňuje na podporu ray tracingu. Jde podle něj o vůbec první real-time strategii využívající tuto technologii. Titul má být autentický i z hlediska zobrazených reálií.

A teď se ještě jednou podívejte na Manor Lords, které jsem zmiňoval v úvodu. Přijde to je mně, anebo jsou si ty hry nápadně podobné i podle vás? A to vůbec nemluvím o tom, že vznikají ve stejné zemi mají být dílem jediného člověka. Tedy ne toho samého člověka…

Pokud vás láká nápad na vikinskou budovatelskou strategii a nechce se vám čekat na Viking City Builder, můžete zkusit Northgard z roku 2018. Případně menší hry jako Mind the Vikings či Viking Village. 

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru