Většina podzimních hitů vyjde na PC s ray tracingem

Nvidia vylepší Call of Duty, Watch Dogs, ale i Fortnite. Podívejte se na nové trailery

Zdroj: Activision
2. 9. 2020

Společnost Nvidia uspořádala včera v podvečer důležitou prezentaci, na které světu poprvé ukázala novou řadu svých grafických karet GeForce s jádrem Ampere. Jednotlivým modelům, zahrnujícím karty RTX 3070, 3080 a 3090, se budeme věnovat v samostatném článku, ve kterém podrobněji rozebereme výkon v porovnání se stávající generací, cenu a také řadu doprovodných technologií. Na tomto místě však chceme dát prostor informacím o samotných hrách, které byly součástí včerejší prezentace, a až v nadcházející podzimní sezoně dorazí, budou výpočetního výkonu produktů Nvidie využívat naplno. Tituly jako Cyberpunk 2077, Watch Dogs: Legion nebo Call of Duty: Black Ops – Cold War navíc dostaly nové trailery, které názorně demonstrují, jak budou na kartách RTX vypadat.

Call of Duty: Black Ops – Cold War

Ačkoliv nejde o žádné velké překvapení, nové Call of Duty bude při svém vydání podporovat efekty ray tracingu a plně využije technolgoii DLSS pro vylepšení obrazu díky práci umělé inteligence. Spolupráce s oběma studii – Treyarch a Raven Software – probíhá podle Nvidie na pravidelné bázi, nedočkali jsme se však žádných konkrétních detailů a očekáváme tudíž, že půjde o implementaci ve „standardním“ rozměru. Activision z druhé strany zareagoval novým trailerem, který jednak prezentuje finální podobu hry s důrazem na detailní záběry povrchů a odlesků a jednak představuje nové části hry, které jsme dosud neviděli, včetně několika záběrů z Vietnamu či americké letadlové lodi.

Watch Dogs: Legion

Dalším titulem, s nímž se Nvidia v souvislosti se svými technologiemi na včerejší prezentaci pochlubila, byl Watch Dogs: Legion. Také očekávané pokračování městské akce od Ubisoftu obdrží plnou podporu ray tracingu a DLSS 2.0, které se podle Nvidie postarají o bohatší zážitek z hraní a ten nejlepší možný obraz i ve vysokém rozlišení. Spolupráce s francouzským vydavatelem pak znamená také 12 měsíců trvající možnost dostat se ke hře zdarma v balení nových grafických karet RTX30, což je příjemný bonus, plánujete-li vzhledem k těmto a dalším titulům významnější upgrade svojí sestavy. Podobně jako v případě Call of Duty, také Watch Dogs: Legion se dočkal nového traileru, který se zaměřuje na zapojení výše uvedených technologií zejména do vykreslení jednotlivých částí Londýna, kde se hra odehrává.

Cyberpunk 2077

Nejucelenější informace o zapojení technologií Nvidia byli zástupci společnosti u Cyberpunku 2077. Několikrát odložený titul by měl v den svého listopadového vydání nabídnout nejen ray tracingem řízené odlesky, ale také světelnou okluzi jednotlivých předmětů, přirozené stíny od všech zdrojů světla, které se budou ve scéně nacházet a realistický světelný odraz (difuzi) od různých povrchů. Funkce DLSS 2.0 navíc už v případě Cyberpunku 2077 prokázala, že pozitivně působí na frekvenci snímků při zachování vysoké míry detailů, což by mohli ocenit zejména majitelé slabších počítačů. Jak uvádí například redaktoři DSOGaming, už preview build hry běžel na RTX 2080 ve FullHD rozlišení a frekvenci 60 snímků za vteřinu, takže bude zajímavé, kam se může hra ve smyslu výkonu dostat se sérií RTX30. I v tomto případě pak pro vás máme nový trailer, na kterém ale hra – upřímně – vypadá pořád stejně dobře jako v předchozích videích.

Fortnite

Pravda, Fortnite pochopitelně nelze označit za „podzimní hit letošní sezony“, ale také o fenoménu od Epic Games padla během včerejší prezentace zmínka. Hra totiž bude rovněž podporovat dvojicí zmiňovaných technologií, a to nejen v battle royale režimu, ale také v kreativním módu. Právě tam by měla být již brzy dostupná speciální mapa Treasure Run, kterou vývojáři z Epic Games navrhli specificky pro demonstraci všech rozšířených možností karet od Nvidie. Fortnite bude současně jednou z prvních her, která využije rozhraní Nvidia Reflex k měření a následnému snížení latence ovládání. Nové funkce by měly zanedlouho dorazit do probíhající 4. sezóny a už nyní můžete sledovat trailer, který část vylepšení prezentuje.

Zbytek světa

Ačkoliv byl prostor na včerejší prezentaci Nvidie věnován jen několika titulům, stejné péče se skutečně dočká většina her, které budou v nadcházejících měsících vycházet. Jen namátkou jde o například o Observer: System Redux, Dying Light 2 (pokud skutečně vyjde…), Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, Hitman 3 nebo překvapivě World of Warcraft: Shadowlands.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru