Velký souhrn novinek ke konzoli PlayStation 5

Velký souhrn novinek ke konzoli PlayStation 5

DualSense jako pravý next-gen, video ke každé trofeji, sporty od EA a obří poptávka po PS5

Zdroj: Sony
28. 10. 2020

Posledních 24 hodin bylo velice plodných, pokud jde o novinky ze světa PlayStationu. Jedním z důvodů je i skutečnost, že se vybraná zahraniční média pochlubila konzolí PS5 a prvními dojmy ze hry Astro’s Playroom. Zajímavé informace se ale točí také okolo dalších témat. Pokusili jsme se pro vás vybrat to podstatné, co byste měli vědět.

Astro’s Playroom jako nejlepší přibalená hra od Wii Sports?

Spíš než na rozbalování samotné konzole PlayStation 5, které se objevilo v podání několika videí, se ale zaměříme na konkrétní postřehy a novinky. První dojmy nejen ze hry, ale samotné konzole a ovladače DualSense s haptickou odezvou a adaptivními triggery poskytují četná preview plošinovky Astro’s Playroom. Nemá smysl tlumočit je všechny, ale například magazín Polygon ve svých dojmech velmi optimisticky naznačil, že by se mohlo jednat o nejlepší přiloženou hru ke konzoli od dob Wii Sports.

K zisku trofeje vám PS5 pořídí krátké video

Za pozornost stojí i informace o tom, jakým způsobem může PlayStation 5 zaznamenat zisk trofeje. Zatímco na PS4 bylo možné nechat automaticky uložit screenshot ve chvíli, kdy odemknete novou trofej, PS5 pořídí krátké video. Demonstroval to Greg Miller z Kinda Funny v preview Astro’s Playroom. Deafultně je funkce zapnutá, ale půjde ji deaktivovat.

DualSense je prý skutečný next-gen

Řada novinářů říká, že nový gamepad, respektive kombo haptická odezva + adaptivní triggery je zatím to nejlepší na PS5, skutečný next-gen, spíš než grafika. Současně ale podotýkají, že vše závisí na tom, zda skutečně budou všichni vývojáři, nejen ti od Sony, tuto technologii využívat. Kromě jiných se v tomto smyslu vyjádřil třeba Jason Schreier z Bloombergu.

Ano, PS5 je velká konzole

Značné pozornosti se těší i videa a galerie, jejich smyslem je demonstrovat, jak je konzole PS5 velká a porovnat ji s dalšími konzolemi. Nejen Xboxem Series X a S, ale i těmi, které už mají hráči doma, a dokážou si tak udělat lepší představu o novince. A ano, PlayStation 5 je skutečně velký, ale pokud je to cena za výkon a tichý chod, většina fanoušků nemusí mít námitky.

Sporty od EA dorazí až v prosinci

Bez zajímavosti není skutečnost, že EA své letošní sportovní tituly pošle na next-gen konzole 4. prosince. Platí to nejen pro PlayStation 5, ale také pro Xbox Series X a S s tím, že ve stejném termínu dorazí FIFA 21 i Madden NFL 21. Next-gen verze nabídnou lepší grafiku i rychlejší nahrávání. Na PS5 pak mají nějak využít i haptiku ovladače DualSense. Upgrade na next-gen verze bude bezplatný. Je docela nezvyklé, že EA nestíhají přímo launch nových systémů minimálně s kopanou, což byla obvykle tradice.

Tearaway zrychluje i na PS4

V souvislosti s nástupem PS5 se další first party hra od Sony dočkala updatu. Jde o titul Tearaway Unfolded od studia Media Molecule a podobně jako u remasteru The Last of Us se i na PS4 opět výrazně zkrátilo nahrávání, z 50 sekund na 35. Aktualizací se ale dočkaly i další hry jako God of War, God of War 3 nebo Concrete Genie, které na PS5 nabídnou lepší chod.

Sony chce další studia

Prezident Sony Interactive Entertainment v rozhovoru pro agenturu Reuters zopakoval, že japonský gigant stále plánuje investovat do dalších studií podobně jako konkurenční Microsoft. Poslední akvizicí Sony bylo studio Insomniac Games, autoři Spider-Mana nebo Ratcheta & Clanka.

Poptávka zastínila start PS4. Nedostane se na každého

Ze stejného rozhovoru vyplynulo, že předobjednávky PS5 výrazně předčily ty u PS4. Jen ve Spojených státech zaznamenal výrobce za prvních 12 hodin tolik předobjednávek PS5 jako za prvních 12 týdnů u PS4.

Sony prý dělá vše proto, aby uspokojila obrovskou poptávku, ale Ryan připouští, že se na začátku nedostane zdaleka na všechny, kteří by si rádi nový PlayStation koupili. Připomínáme, že v USA, Kanadě, Mexiku nebo třeba Japonsko PS5 přijde na trh už 12. listopadu, zatímco ve většině zemí světa včetně Česka a Slovenska o týden později.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru