Velká prezentace her pro Xbox Series X bude v červenci

Až do vydání konzole budou podobné akce přicházet pravidelně každý měsíc

Zdroj: Microsoft
5. 5. 2020

Microsoft před krátkou chvílí odtajnil své plány, týkající se způsobu představování nových her pro Xbox Series X a konzole samotné. Jen několik dní před plánovanou prezentací Inside Xbox, která proběhne ve čtvrtek od 17 hodin a probírat se na ní budou third party hry pro Xbox One a Xbox Series X, předkládá viceprezident marketingového oddělení Jarret West fanouškům obecný časový rozvrh, co mohou až do uvedení nové konzole očekávat. Největším příslibem je pravidelný přísun informací, který bude přicházet v podobě zmiňovaného vysílání Inside Xbox každý měsíc až do letošních Vánoc.

„Tento rok je pro nás velkou výzvou a museli jsme přijít na nové způsoby, jak společně oslavit důležité herní milníky, když se nemůžeme všichni setkat na jednom místě,“ začíná svůj vzkaz komunitě Jarret West. Zmiňuje, že to nejdůležitější pro hráče a jejich rodiny je zůstat doma a snažit se zmírnit dopady pandemie koronaviru, neznamená to ale, že nemohou ke slovu přijít očekávané novinky. „Pro Xbox jde o zlomový rok, když vychází nová konzole, která dláždí cestu všem našim hrám a službám, aby mohly být ještě lepší. Takhle bude vypadat rok 2020 podle nás,“ odtajňuje dále West. V první řad opět potvrzuje předchozí slova svých kolegů, včetně šéfa divize Xbox Phila Spencera, že je v nejvyšším zájmu vydat Xbox Series X ještě letos. Souběžně s ním by mělo rovněž dojít na vydání Halo Infinite, o jehož uvedení se ve světle vystoupení Spencera v CNBC začalo spekulovat. West dále zmiňuje, že Halo Infinite a spolu s ním také Wasteland 3, Minecraft Dungeons a Microsoft Flight Simulator vyjdou společně v Game Passu na PC a láká na další tituly, o nichž Microsoft dosud nemluvil.

Microsoft slibuje, že všechny hry, které ve čtvrtek uvidíme, budou přímo optimalizované pro Xbox Series X a nabídnou rozlišení 4K, spolu s frekvencí až 120 snímků za vteřinu.

Činit tak chce v rámci pravidelných měsíčních intervalů, a to počínaje zmiňovaným čtvrtkem. „Každý měsíc vám budeme ukazovat, co dalšího se stane ve světě Xboxu, proto celou akci nazýváme Xbox 20/20. Tyto události se budou konat ve zbytku celého roku a stanou se způsobem, jak se zapojit do oslav toho, co nás čeká v souvislosti s Xboxem Series X, Xbox Game Studios, Xbox Game Pass a Project xCloud,“ vyjmenovává viceprezident marketingu. Konkrétněji pak připomíná, že čtvrteční odpoledne bude věnováno ukázkám z očekávaných her third party studií, včetně gameplay ukázky Assassin’s Creed Valhalla, která bude s největší pravděpodobností zlatým hřebem celého květnového Inside Xbox. Mluvit se nicméně bude o dalších hrách, podporujících tzv. Smart Delivery, tedy jinak pojmenovanou možnost cross-buy a přístup ke všem možným verzím hry za jednotnou cenu. West v závěru také slibuje, že všechny hry, které ve čtvrtek uvidíme, budou přímo optimalizované pro Xbox Series X a nabídnou rozlišení 4K, spolu s frekvencí až 120 snímků za vteřinu. V červenci pak přijdou ke slovu first party tituly – tedy hry od studií sdružených pod střechou Xbox Game Studios – a v dalších měsících mix všeho výše uvedeného.

Jenom bychom se opakovali, ale očekávání ze strany 15 studií Microsoftu jsou poměrně velká, s přihlédnutím k tomu, jak v tomto ohledu redmondská firma v uplynulých letech posilovala. Fable, Forza nebo Psychonauts 2 jsou jen špičkou ledovce.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru