Vedle seriálu se Zaklínač dočká i filmové adaptace

Netflix odhalil animovaný snímek Nightmare of the Wolf od producentky Lauren Hissrich

23. 1. 2020

I když se na konto seriálové adaptace Zaklínače od Netflixu objevila řada kritických ohlasů, řečí čísel seriál zabodoval a Netflix si ho povážlivě hýčká. Druhá sezóna byla potvrzena ještě před uvedením té první a není pochyb, že ve vyprávění Ságy budou moci lidé kolem producentky Lauren Hissrich pokračovat i nadále. Úspěch, vyjádřený například bezmála 80 miliony diváky v prvních 4 týdnech, však Netflixu nestačí a před několika hodinami oznámili také filmovou adaptaci. Ponese název The Witcher: Nightmare of the Wolf, stojí za ním zmiňovaná producentka i scenárista seriálu Beau DeMayo a půjde o animovaný celovečerní snímek od jihokorejského studia Mir.

Informace se po sérii spekulací objevila na twitterovém účtu NX, který je tematicky zaměřen na geeky a spadá pod Netlifx. Kromě výše uvedených informací je v tweetu jen velmi vágně uvedeno, že se vydáme na Kontinent ve chvíli, kdy se na obzoru objeví nová hrozba. Název filmu a jeho podtitul však naznačuje, že ústřední postavou bude Geralt, snad se zájmem přiblížit ho divákům o trochu lépe, než jak dokázala první sezóna seriálu. Sluší se také dodat, že titulní fotka nepochází z připravované adaptace, ale z krátké fanouškovské animace, která se objevila na kanále AllegraTown na YouTube už před čtyřmi lety.

Vzhledem k tomu, že nic dalšího není možné z krátkého tweetu vyčíst, můžeme se alespoň zaměřit na vizuální ztvárnění filmu. Jak už padlo výše, o technickou část se postarají lidé ze studia Mir, které nepřistupuje k projektu coby nováček. Naopak, Studio Mir se v průběhu své desetileté historie podepsalo pod mnoho animovaných filmů, které kráčí v porovnání s tradiční japonskou animací vlastní cestou. Dokazuje to například seriál The Legend of Korra, nebo předchozí práce šéfa studia Seung-wook Leeho – Avatar: Legenda o Aangovi. Na základě traileru je patrné, že jeho animace připomíná spíše americkou produkci, což muselo vzhledem k zaměření filmu i seriálu hrát rozhodující roli.

O datu uvedení filmu zatím Netflix mlčí.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru