Ve vývoji má být další díl série Tony Hawk’s Pro Skater

Ve vývoji má být další díl série Tony Hawk’s Pro Skater

Hru zřejmě omylem prozradil bubeník kapely CKY. S nedávnými remastery si ji určitě neplete

Zdroj: Activision
24. 5. 2021

Dlouhou před tím, než Activision oficiálně potvrdil, že skrze remastery vrací do hry první a druhý díl série Tony Hawk’s Pro Skater, naznačovali možný vývoj hudebníci i profesionální skateboardisté. Ať už záměrně, nebo jen z neznalosti, objevovaly se zmínky o „nové hře“ i „pokračování“ a fanoušci tušili, že se něco děje. Po úspěchu Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 a pozvolnému stočení pozornosti k vývoji nového Skate od Electronic Arts se ale opět začínají objevovat náznaky, že si série se jménem slavného skateboardisty vykolíkovala prostor a zřejmě bude chtít potěšit fanoušky další dílem či remasterem. Nepřekvapuje nás, že o vývoji mluví bubeník kapely CKY Jess Margera, který byl hostem v podcastu Behind Closed Doors a novou hru otevřeně zmínil.

Zdá se, že Margera ví, co říká – znalost existence loňské hry prokázal tvrzením, že nedávno koupil synovi PS5, na které ji hraje a dále v rozhovoru ji označil za samostatnou záležitost.

Margera odpovídal na zdánlivě nevinný dotaz, zda někdy hudba jeho kapely zahrála v sérii Tony Hawk’s Pro Skater. Odpověď byla kladná – v THPS 3 zazněla skladba 96 Quite bitter Beings – podstatné ale bylo, co bubeník vzápětí dodal. „Jo, a myslím, že budeme dělat i na té nové [hře], která také vychází,“ odpověděl Margera. První, co by mohlo hráče napadnout, je možné zmatení ohledně toho, co v Activisionu, resp. Vicarious Visions vzniká. Ostatně, už za měsíc se remastery THPS 1+2 dostanou po PC a velkých konzolích také na Switch, zdá se však, že Margera ví, co říká. Znalost existence loňské hry prokázal tvrzením, že nedávno koupil synovi PS5, na které ji hraje a dále v rozhovoru ji označil za samostatnou záležitost. Dá se proto očekávat, že Activision skutečně chystá oznámení titulu, který by mohl pohodlně vycházet z technologií připravených pro remastery, ovšem s novými lokacemi a klidně i skladbou skateboardistů.

Oficiálně ale Activision odmítá spekulace komentovat, jak zjistili redaktoři magazínu Video Games Chronicle, takže se můžeme i nadále jen neurčitě bavit o tom, co by onou novou hrou vlastně mohlo být. Nad rámec úvah o zbrusu novém pokračování totiž není ze hry ani remaster THPS 3 právě s odkazem na soundtrack se skladbou CKY. Teoreticky by bylo možné opět spojit do jednoho úhledného balíčku třetí i čtvrtý díl, vzhledem k tomu, že hry vyšly s pouhým ročním odstupem a technicky se od sebe příliš neliší, byť THPS 4 nabídl větší mapy i vyšší obtížnost. Oznámení by nás ale v žádné formě nijak nezaskočilo, uvážíme-li, že se loňské hry prodalo za pouhé dva týdny milion kusů a byla díky tomu označena za nejrychleji prodávaný díl v celé historii série. V případě pokračování by bylo navíc velmi zajímavé sledovat, jak si Tony Hawk povede v přímé konkurenci proti novému dílu Skate, protože kvůli načasování a míjení obou her k poměřování sil vlastně nikdy tak úplně nedošlo.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru