V Toy Soldiers se hračky utkají v druhé světové válce

Nápaditá tower defense série se vrací. Tentokrát nám umožní vytvářet svůj vlastní obsah

Zdroj: Signal Studios
28. 5. 2020

Před 10 lety vyšla na Xboxu 360 velmi povedená tower defense strategie s prvky akce nazvaná Toy Soldiers od Signal Studios. Hráč se ocitl na bojišti první světové války, ale velel… hračkám. Dodnes jde o neprávem opomíjený titul, který za svéráznou stylizací ukrýval skvělou hratelnost. O rok později vyšlo pokračování Toy Soldiers: Cold War, které zachycovalo fiktivní konflikt mezi Sovětským svazem a Spojenými státy v osmdesátých letech. A konečně před pěti lety dorazil na trh rozpačitě přijatý nástupce nazvaný Toy Soldiers: War Chest, v němž se objevili hrdinové/hračky z celé řady značek a období.

Na herní plán rozmístíte své jednotky, udílíte rozkazy a sledujete akci. Pokud ale chcete, nebo vám teče do bot, můžete se do boje zapojit přímo a ujmout se některého bitevního prostředku klidně sami.

Po 5 letech se Signal Studios konečně vrací s regulérním pokračováním a tentokrát nás vezmou do druhé světové války. Na rozdíl od War Chest nabídnou Toy Soldiers 2: Finest Hour opět tématicky sjednocený obsah a hra se zjevně snaží oslovit především pamětníky originálu. Oficiálního oznámení se titul dočkal až nyní, ale autoři na pokračování lákají už minimálně od začátku letošního roku. Základ hry zůstává stejný. Na herní plán rozmístíte své jednotky, udílíte rozkazy a sledujete akci. Pokud ale chcete, nebo vám teče do bot, můžete se do boje zapojit přímo a ujmout se některého bitevního prostředku klidně sami.

Těšit se můžeme na Dunkerk, Normandii i bitvy v Pacifiku. Do akce se zapojí americká, britská, sovětská, německá i japonská armáda. Nacisté budou mít k dispozici dokonce nějaké tajné superzbraně. Válčit budeme na zemi, na moři i ve vzduchu. Naším úkolem je dobýt nepřátelskou krabici na hračky a ubránit tu naši. Po ruce máme mít nové ovládací prvky a samozřejmě také nové jednotky. Chopit se můžeme kterékoli z nich, slibují autoři.

Čekání na novinku si můžeme zkrátit s vylepšenými verzemi původních Toys Soldiers a Cold War, které se rovněž dočkají vydání na Switchi.

Prostředí má hrát ještě důležitější roli než dřív. Bude obsahovat nejrůznější překážky, ale terén je současně možné podle vývojářů deformovat. V novém kreativním módu půjde navíc vytvářet vlastní úrovně a scénáře. Ve zjevné narážce na smíšené přijetí Toy Soldiers: War Chest tým o novince tvrdí, že přinese zpět vše, co hráči milovali původní hře a Cold War. Tyto aspekty pak autoři dále vylepší včetně multiplayeru, kooperace, miniher nebo nových survival módů.

Hra Toy Soldiers 2: Finest Hour míří na PC, PlayStation, Xbox i Swich a vyjde už příští rok. Čekání na novinku si můžeme zkrátit s vylepšenými verzemi původních Toys Soldiers a Cold War, které se rovněž dočkají vydání na Switchi. Dorazí pochopitelně s veškerým dřívějším obsahem i nějakými novinkami navíc. Těchto reedicí bychom se měli dočkat už letos v létě.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru