Ve strategii Aquatico vybudujte město na dně moře

Jedná se už o druhý podvodní survival city builder z poslední doby. Dalším je Abyssals

Zdroj: Digital Reef Games
22. 6. 2022

Řady méně obvyklých budovatelských strategií má ještě letos rozšířit podvodní survival city builder nazvaný Aquatico. Na hře pracuje studio Digital Reef Games a naším úkolem je postavit futuristické město na dně oceánu. Vypravíme se do nepříliš vzdálené budoucnosti, kde se povrch planety Země stal neobyvatelnou pustinou. Lidé se proto uchýlili pod hladinu, kde věří, že najdou útočiště a budou moci začít nanovo. Objeví zde úplně nový svět plný zázraků, ale také výzev a nebezpečí.

O budovatelské strategie Laysara: Summit Kingdom, kde mají hráči stavět město v horách, jsme také nedávno prohlásili, že má být hodně vertikálně orientovaná, ale Aquatico jde na vertikalitu jinak. Své město máte budovat v určitých vrstvách, přičemž nejníže dole na dně se má nacházet základní infrastruktura, výroba a průmyslové budovy, zatímco veřejné budovy a bydlení budou situované ve vyšších patrech ve velkých dómech.

Oceán podle autorů skrývá mnohá tajemství, která se můžeme pokusit objevit s pomocí zvláštních expedic. Za takové úspěšné zkoumání nás hra odmění různými bonusy. K dispozici ostatně budeme mít celou řadu zajímavého vybavení a strojů, například nejrůznější ponorky, drony a mechanizované podvodní roboty.

Titul nabídne sandboxový režim i příběhovou část, která nás povede víc za ruku. Andrew Ryan samozřejmě takovou strategii schvaluje, ale dejte si pozor, abyste neměli na svědomí další nepovedený experiment, jako bylo podvodní město Rapture. Je navíc docela zajímavou náhodou, že nejde o jediný podvodní city builder, který na sebe v posledních dnech upozornil. Na PC Gaming Show se zase objevila budovatelská strategie se survival prvky nazvaná Abyssals.

I tato hra od studia OverPowered Team je situována na neobyvatelnou planetu. V tomto případě to ovšem není Země, ale jiný svět, kam se lidstvo vydá po zničení rodné planety. Jde o vodní planetu Abyss-62e, která se má stát novým domovem lidské civilizace. Tady zase bude hrát důležitou roli nutnost umělého osvětlení, jelikož se zde vyvinul život v úplné temnotě. Hra Abyssals by měla vyjít příští rok a určitě bude zajímavé sledovat, komu se na tomto poli nakonec povede lépe.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru