Rogue Spirit, 505 Games, Ve hře Rogue Spirit se budeme převtělovat do našich nepřátel

Ve hře Rogue Spirit se budeme převtělovat do nepřátel

Polská akční adventura se inspirovala japonskou historií a anime. Brzy vyjde demoverze

Zdroj: Kids With Sticks
26. 4. 2021
Název: Rogue Spirit Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Polské studio Kids With Sticks chystá novou rogue-lite akční adventuru Rogue Spirit. Hlavním hrdinou titulu, který se otevřeně inspiroval anime, je duch prince, který se umí převtělit do nepřátel, a získat tak jejich unikátní schopnosti i zbraně. Jeho úkolem je zachránit království Midra před armádami chaosu.

Podle vývojářů si musíme osvojit různé bojové techniky i strategii podle toho, jakou postavu zrovna ovládáme. Každý průchod hrou má být přitom svým způsobem jedinečný. Narazíme přirozeně na různé druhy nepřátel i obávané bossy. Pokud jde o estetiku, hra s prvky stealthu se inspirovala kulturou Japonska a jihovýchodní Asie, říká tým.

Plná verze nabídne 20 hratelných postav a 10 procedurálně generovaných levelů v pěti různých biomech.

Princip převtělování není sám o sobě na poli videoher ničím novým. Stála na něm namátkou třeba povedená hra Messiah od Shiny Entertainment. V kombinaci s líbivou grafikou a atraktivním zasazením by ale mohla novinka najít vděčné publikum. Jak se bude hrát, zjistíme už relativně brzy.

Rogue Spirit se 9. června dočká demoverze na Steamu a v srpnu pak dorazí do programu předběžného přístupu. Zde se má dále rozvíjet ve spolupráci s komunitou, jak je tomu zvykem. Plná verze pak nabídne 20 hratelných postav a 10 procedurálně generovaných levelů v pěti různých biomech. Autoři podle svých slov mají nápady také na další postavy a schopnosti, ale chtějí je nejprve konzultovat se samotnými hráči.

Rogue Spirit by měl strávit v early accessu přibližně 7 měsíců, ale autoři předesílají, že se jedná jen o odhad. Už rozpracovaná verze má nicméně nabídnout přibližně 50 až 60 procent zamýšleného finálního obsahu. Najdeme tu však jen 10 postav ze 20 a 6 úrovní z celkových 10. Vývojáři nevylučují, že se po vydání plné verze zvedne i její cena.

Na titulu pracuje malý nezávislý tým Kids With Sticks, jenž ale tvoří veteráni, kteří dříve pracovali ve studiích CD Projekt Red, Techland nebo Tequila Games (nikoli Tequila Works). Podíleli se na hrách jako Zaklínač 2, Dying Light, Hollow, Hellraid: The Escape, Haunted nebo Real Boxing.

Rogue Spirit vydává společnost 505 Games.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru