Insurmountable, ByteRockers' Games, Ve hře Insurmountable si zahrajeme na horolezce

Ve hře Insurmountable si zahrajeme na horolezce

V roguelike survivalu je naším úkolem vystoupat až na vrchol procedurálně generované hory

Zdroj: ByteRockers' Games
23. 3. 2021
Název: Insurmountable Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 29. 4. 2021

Jestliže rádi vyhledáváte tématicky neobvyklé tituly, máme možná něco právě pro vás. Náplní hry Insurmountable je totiž horolezectví. S omezenými zdroji musíte sami najít optimální trasu a čelit mnohým nebezpečím, abyste nakonec stanuli až na vrcholu. A protože se jedná o variaci na roguelike, smrt je ve hře konečná, a hráč tedy musí začít svou cestu znovu od začátku. Tady vám nikdo nepodá pomocnou ruku ani nenabídne druhou šanci.

Hory jsou ve hře podle vývojářů smrtící a přinášejí mnohé výzvy. Musíte postupně pokořit tři vrcholy, přičemž obtížnost se neustále zvyšuje. Na nejvyšší obtížnost vám hra nic nedaruje a neodpouští ani tu nejmenší chybičku. V každé z obtížností se ale můžete dopustit fatální chyby, špatného rozhodnutí, které odstartuje řetězovou reakci vedoucí až k vašemu pádu. A to i doslova.

O vítězství vás může připravit nedostatek kyslíku, energie, zhoršující se psychika, ledový vichr i divoká zvířata.

Opakování je sice matka moudrosti, ale nudy se bát prý nemusíte. Nazpaměť se cestu stejně nenaučíte, protože žádné dva výstupy nebudou podle autorů stejné. Díky procedurálnímu generování se hory neustále mění. Dynamické je i počasí a že na horách umí být pořádně proměnlivé. Vaši pouť za dobrodružstvím vám zkomplikuje také nevyzpytatelný terén, střídání dne a noci nebo všemožné dynamické události.

O vítězství vás může připravit nedostatek kyslíku, energie, zhoršující se psychika, ledový vichr i divoká zvířata. Je to tak trochu jiný survival, kde musíme podle autorů strategicky plánovat a zvažovat každý krok, abychom přežili. Dobýt horu můžete s jednou ze tří postav, z nichž každá má unikátní přednosti a speciální schopnosti, které umožňují odlišný přístup.

Během cesty můžete také doplnit zásoby, prozkoumat staré ruiny nebo narazit na pozůstatky starších expedic. A vše, co najdete, se vám bude hodit. Lze se rovněž utkávat i s přáteli a poměřovat své výkony díky tabulce těch nejlepších. A navrch se zdá, že v Insurmountable na hráče číhá pár zlověstných tajemství.

Novinka od německého studia ByteRockers‘ Games míří na PC, PS4 a Xbox One. PC verze vyjde na Steamu už 29. dubna za sníženou cenu 18 eur. Později se cenovka zvedne na 20 eur. Port pro konzole dorazí později. Autoři zvažují dokonce i konverzi pro Switch od Nintenda.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru