Albatroz, SOEDESCO, Ve hře Albatroz budeme pátrat po mytické hoře

Ve hře Albatroz budeme pátrat po mytické hoře

Virtuální turistika s batohem na zádech. Projdeme rozpálenou pouští i mrazivým pohořím

Zdroj: Among Giants
9. 7. 2023
Název: Albatroz Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr:
Albatroz

Líbí se mi, když hra trochu vybočuje a novinka Albatroz podle mě tenhle předpoklad alespoň na první pohled splňuje. Na tomto projektu pracuje brazilské nezávislé studio Among Giants, jedná se o adventuru kombinovanou s RPG, která míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch, a vyjít by měla v příštím roce. Její autoři nás lákají, že v ní necháme za sebou náš městský život a vydáme se na cestu ve snaze najít ztraceného bratra, který zmizel, když pátral po mytické hoře Albatroz. Máme uplatnit různé schopnosti, zatímco musíme překonat rozmanitý, krásný, ale smrtelně nebezpečný terén. Opatrně máme nakládat i se svými zdroji.

Autoři říkají, že samotná cesta zde může být stejně důležitá jako její cíl. Lákají na zajímavé postavy a komplexní příběh. Potkáme nové přátele, seznámíme se s různými kulturami a poznáme přitom i sami sebe. Abychom dosáhli cíle, musíme pečlivě plánovat, ale také vylepšovat vlastní schopnosti. Budeme se pohybovat tajuplným prostředím, které můžeme zdolávat po svých, ale také v autě. Naneštěstí dalšími detaily o hratelnosti tým šetří, a tak nezbývá, než trochu popustit uzdu fantazii při pohledu na první screenshoty nebo premiérové video.

Studio Among Giants sídlí v brazilském São Paulu a prezentuje se jako tým zaměřený na hardcore autorské hry. Jeho autoři rádi experimentují s designem a mají už na kontě hru Distortions z roku 2018. Albatroz vydáváme společnost SOEDESCO a vývojáři na titul obdrželi grant od Epic Games. Oznámen byl tento projekt na nedávném BIG Festivalu. Jeho vývojáři přitom říkají, že jde o vyjádření hluboké vášně, kterou mají pro cestování s batohem a lásky k horám s vlivy kulturního dědictví Patagonie.

# hory # jižní amerika

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru