Ve hrách se zobrazují výzvy, aby lidé zůstávali doma

Britská vláda se spojila s vývojáři. Jejich tituly podporují hráče v tom, aby dodržovali izolaci

Zdroj: Andy Kelly/Codemasters
7. 4. 2020

Britští vývojáři se připojují k vládní kampani “Stay Home, Save Lives” a tuto výzvu zobrazují ve svých hrách. Patří mezi ně například studia Rebellion nebo zvodní specialisté z Codemasters. Na tuto originální aktivitu upozornil třeba i zpravodajský web BBC, nejen tradiční spcializované herní média. Jak samotní vývojáři říkají, lidé teď kvůli omezením tráví ve hrách stovky hodin a toto je přirozený způsob, jak je upozornit na danou problematiku a podpořit ty, kteří dodržují izolaci.

Výzva je organicky zapojena do virtuálního světa Dirt Rally 2.0 prostřednictvím reklam a bannerů na tratích.

V případě Codemasters se výzva objevuje v závodní hře Dirt Rally 2.0 shodou okolností ve stejnou chvíli, kdy se hra objeví v nabídce pro předplatitele programu PlayStation Plus. Výzva je organicky zapojena do virtuálního světa prostřednictvím reklam a bannerů na tratích. Londýnská pobočka společnosti King stojící třeba za hitem Candy Crush Saga zase věnovala na podporu kampaně 230 digitálních reklamních ploch v britské metropoli, které byly původně určené pro její inzerci.

Každé studio pochopitelně volí s ohledem na odlišné hry různou podobu zobrazení zprávy. V případě her od Rebellionu se třeba výzva má objevovat na obrazovce, než začne zápas. Týká se to akce Strange Brigade nebo titulů ze série Sniper Elite.

Zobrazení reklamy podléhá geolokaci, takže se momentálně upozornění týkají jen hráčů ve Velké Británii. Ale třeba Codemasters doufají, že se iniciativa časem rozroste i do dalších zemí v Evropě a také do Spojených států. Zde by zase měla podobu, jaká je místním známá.

Společnou akci si pochvalují zástupci vlády i samotní vývojáři. Podle průzkumu hraje v Británii videohry přibližně 37 milionů lidí a působí tu 2277 herních společností. Jak je patrné, toto odvětví zábavního průmyslu tu má už od osmdesátých let velkou tradici a jde o respektovanou součást kultury. Další studia se přitom mohou k iniciativě připojit, vyzývá vláda.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru