Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, Paradox Interactive, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 vyjde příští rok

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 vyjde příští rok

Kultovní akční RPG se vrací. Ukořistí pro sebe zpátky trůn pro nejlepší upírskou hru?

22. 3. 2019

K velké radosti fanoušků se tentokrát spekulace proměnily ve skutečnost. Společnost Paradox Interactive oznámila, že studio Hardsuit Labs zodpovědné za akci Blacklight: Retribution už několik let pracuje na titulu Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Ke značce se vrátil i jeden z designérů původní hry z roku 2004 Brian Mitsoda. O pokračování podle svých slov přemýšlel od chvíle, kdy Paradox oznámil, že získal práva na značku World of Darkness. Cílem autorů je prý zopakovat vše, co učinilo předchozí hru unikátní, a Mitsoda věří, že fanoušci originálu si pokračování zamilují.

K dispozici samozřejmě budete mít plejádu nadpřirozených schopností, ale musíte si dávat pozor, abyste při jejich používání neodhalili existenci upírů

Samotná vaše existence ve hře odstartuje krvavou válku mezi upíry, kteří ovládají Seattle. Tady ostatně sídlí i tvůrci hry ze studia Hardsuit Labs. Abyste přežili, musíte si zvolit klan a navázat křehká spojenectví s frakcemi ve světě, který má údajně reagovat na každé vaše rozhodnutí. K dispozici samozřejmě budete mít plejádu nadpřirozených schopností, ale musíte si dávat pozor, abyste při jejich používání neodhalili existenci upírů. Autoři slibují nutnost manévrovat v komplexních vztazích, ale podobně jako v nedávném titulu Vampyr od francouzského studia Dontnod Entertainment také hledat rovnováhu mezi vaší žízní po krvi a zbývající lidskostí.

Bloodlines 2 nám umožní vybrat si z mnoha klanů a další mají přibýt do hry zdarma po jejím vydání. Podrobnosti o tom, jaké to budou, se dozvíme od autorů později. Máme se ponořit do světa World of Darkness a stát se ultimátním upírem. Samozřejmostí má být propracovaný souboj na blízko a postupně se rozvíjející schopnosti. Pokud se ale vzdáte svého lidství příliš snadno, počítejte s neblahými následky. Studio slibuje, že bude maximálně věrné předloze v podobě World of Darkness, ale současně, že se nezpronevěří původním Bloodlines.

Své spojence si máme vybírat obezřetně, neboť každý tu má svou tajnou agendu. Okolí nás každopádně bude posuzovat i podle toho, kdo se objeví po našem boku. Autoři přitom varují, že nikdo nebude mít čisté ruce věčně. V pokračování se samozřejmě vrátí i oblíbené postavy a napětí mezi jednotlivými frakcemi ovládajícími Seattle dosáhne vrcholu. Kdo tady ale tahá za nitky, kdo jsou naši skuteční spojenci a nepřátelé? To, stejně jako náš původ, musíme teprve odhalit.

Vybraní zahraniční novináři už měli dokonce možnost se na hru podívat v akci. Třeba PC Gamer se hrou strávil 30 minut. Podle něj jste jedním z nově zrozených upírů, kteří jsou výsledkem nelegálního útoku na skupinku lidí – pokousaných a donucených pít krev útočníků. Poté, co jste vyslechnuti, máte být popraveni, ale naštěstí se vám podaří uniknout. Podobně jako ve Vampyrovi i tady jste sváděni k tomu, abyste vypili své bývalé lidské druhy ve snaze přežít a rozvinout své nově získané schopnosti. Upíři ovládají telekinezi, umí se proměnit v dým a vidí výborně i ve tmě.

Autoři lákají, že vaše postava mohla mít rodinu a ta je stále naživu, nebo že vás pronásledují vaše dřívější potíže.

Musíte si vybrat klan, ke kterému se přidáte. Zvolit si ale můžete i to, čím jste byli před svou přeměnou v upíra. Coby bývalý policista zažijete třeba trochu něco jiného při návratu na svou někdejší stanici. Vedle hlavních úkolů na vás samozřejmě čekají i ty vedlejší. V nich budete například pátrat po dalších nebožácích, kteří byli transformování společně s vámi, a zajišťovat, jak se s novou situací vyrovnávají oni. Autoři lákají, že vaše postava mohla mít rodinu a ta je stále naživu, nebo že vás pronásledují vaše dřívější potíže. Další vyčerpávající preview pak přinesly magazíny jako Kotaku, Polygon, GameSpot nebo VG247, kde najdete spoustu dalších podrobností.

Hra už má v tuto chvíli profil na Steamu i Epic Games Storu. K dispozici je kromě základní verze i deluxe a prémiová edice. Rozdílům mezi nimi se detailně věnují autoři třeba přímo na Steamu. Na PC už běží předobjednávky, na konzolích se mají teprve spustit. K dispozici jsou už první obrázky, trailer a funguje i oficiální web.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 míří na PC, PS4 a Xbox One. Hra by měla vyjít v prvním čtvrtletí příštího roku.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru