Half-Life: Alyx, Valve Corporation, Valve údajně chystá Half-Life: Alyx pro VR

Valve údajně chystá Half-Life: Alyx pro VR

Zpráva pochází z rozhovoru Geoffa Keighleyho s Valve. Hra by měla vyjít v roce 2020

Zdroj: Valve
18. 11. 2019
Název: Half-Life: Alyx Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 23. 3. 2020

Letošní herní sezóna je s příchodem Star Wars Jedi: Fallen Order pomalu za námi. Do konce roku už vyjde jen hrstka větších či očekávaných titulů, jako je Shenmue III, Sniper: Ghost Warrior Contracts, nebo Darksiders: Genesis, a hráči už začínají vzhlížet k nástupu nových konzolí, resp. her pro rok 2020. Symbolickou tečkou za uplynulými 12 měsíci nicméně bývá až udílení cen Game Awards, kde se kromě okřídlených sošek za vítězství v jednotlivých kategoriích oznamují budoucí projekty vývojářů, které si do své show zve renomovaný moderátor Geoff Keighley. A podle aktuálních náznaků to vypadá, že letos přijali pozvání také zástupci Valve, aby světu představili Half-Life: Alyx.

Half-Life: Alyx má být VR záležitostí, na což se Keighley opakovaně ptá a vývojářům předkládá několik důvodů, proč by to mohlo hráče trochu překvapit.

Ještě než se k informacím dostaneme, je nutné upozornit, že se alespoň pro tuto chvíli jedná o spekulace. Na druhou stranu s nimi ale měl přijít stejný člověk, který ještě před uvedením mluvil o Dota Underlords. Jmenovitě jde o insidera s přezdívkou Midoriyan, který na nejmenovaný kanál na Discordu přepsal část rozhovoru Geoffa Keighleyho s designérem Team Fortress Robinem Walkerem z Valve. Odkud rozhovor pochází, zda šlo například o zkoušku na letošní Game Awards či součást propagačních materiálů, zdroje neuvádí, má jít však o připravené a údajně dlouhé interview o zmiňované hře, které by se mohlo v budoucnu někde objevit.

„Ahoj, tady je Geoff Keighley, zdravím vás z Valve v Seattlu,“ začíná přepis odposlechnutého rozhovoru a podle Midoriyana dále pokračuje rozebíráním nejrůznějších detailů. Tím nejzajímavějším je skutečnost, že hra Half-Life: Alyx má být VR záležitostí, na což se Keighley opakovaně ptá a Walkerovi předkládá několik důvodů, proč by to mohlo hráče trochu překvapit: „Proč jste se rozhodli pro VR zpracování? To přeci musí u lidí vyvolat nějaké obavy, ne? Vypadá to, jako kdybyste se snažili lidem vnutit VR skrze Half-Life.“ Walker pak měl odpovědět v tom smyslu, že celý projekt vznikl jako snaha prozkoumat možnosti virtuální reality a naznačil, že ačkoliv by rád hru zpřístupnil i hraní pomocí myši a klávesnice, nejdříve si Valve raději vyslechne reakci hráčů, a až pak případně představí další plány.

Po dalších útržcích rozhovoru a Midoriyanem nedopsaných odpovědích pak měl Keighley celé interview shrnout a odhalit další důležitou věc – Half-Life: Alyx vyjde už v březnu příštího roku. Společně s tím navíc chce Keighley přichystat i další epizodu oblíbeného pořadu The Final Hours, ve kterém už v minulosti sledoval situaci bezprostředně před vydáním prvního i druhého Half-Life a Portalu: „Příští rok k tomu uděláme The Final Hours […] které mohou všem ukázat, čím jste si ve Valve za posledních 10 let prošli a na jakých experimentech, o nichž jsme dosud neslyšeli, jste v tichosti pracovali.“ V rozhovoru se rovněž mluví o traileru, který by měl být k dispozici právě na Game Awards 12. prosince a Keighley přepsaný závěr interview ukončuje slibem, že rok 2020 bude rokem Half-Life.

Důvěryhodnosti tomuto úniku přitom dává hned několik nezávisle běžících zpráv, ať už se bavíme o přímém slibu Valve, vydat velkou VR hru, nebo o spekulacích z října letošního roku, které rozdmýchal youtuber Tyler McVicker. Ten se soustředí právě na Valve a jejich hry, je zvyklý procházet zdrojové kódy jednotlivých částí Steamu, nástrojů pro Steam VR a dalších aplikací, v nichž našel náznaky VR hry ze světa Half-Life a v jednom ze svých videí dokonce zmiňuje, že by hlavní hrdinkou měla být právě Alyx Vance. Závěrem tvrdí, že by měla hra bez ohledu na VR zpracovaní obsahovat přibližně 15hodinový příběh a standardní hratelnost a na konto data vydání připouští, že nastavený závěr roku 2019 ve Valve zřejmě nestihnou a hra se objeví až začátkem roku následujícího.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru