Valve si zapsalo ochrannou známku na Dota Underlords

Valve si zapsalo ochrannou známku na Dota Underlords

Chystá se spin-off oblíbené MOBA hry, nebo restart Artifactu? Vývojáři zatím mlčí

15. 5. 2019

Ruský web Sports.ru, zaměřující se na novinky ohledně esportu, si všiml nové ochranné známky, kterou Valve zapsalo 9. května u Amerického patentového a licenčního úřadu. Hráče úspěšné MOBA hry DOTA 2 by měla tato informace obzvláště zajímat, vzhledem k tomu, že licencovaným názvem je DOTA Underlords a podle trojice zápisů by se mělo jednat o online videoherní software spojený s akčními figurkami a modely zbraní či výstroje. Vývojáři z Valve se zatím k této informaci nevyjádřili, a proto se začínají objevovat první spekulace na téma, co by mohla celá záležitost znamenat, možností je několik.

V první řadě můžeme nový trademark spojit s myšlenkami na případný spin-off základní hry, který by mohl být výsledkem obrovské popularity mapy Auto Chess, přinášející v podstatě nový mód a zpřístupňující svět populární MOBA záležitosti i těm, kdo ji nechtějí hrát, řekněme, standardním způsobem. Dota Auto Chess je totiž variace na kompetitivní tower-defense hru, ve které postupně zvětšujete svoji armádu hrdinů a bojujete proti vlnám nových a nových nepřátel. Kdo vydrží z hráčů na svém vlastním bojišti nejdéle, vyhrál. Popularita Auto Chess je vyjádřena miliony stažení a perfektním hodnocení, takže bychom se vůbec nedivili, kdyby se Valve s Drodo Studios domluvili a populární mód chtěli uvolnit v samostatné hře. Ostatně, samotná DotA má původ v neoficiální mapě pro Warcraft 3, čímž by se historie příhodně opakovala.

Co se týče názvu Underlords, tam pravděpodobně lidé z Valve odkazují na Pána propasti Vrogrose, který by mohl být ústředním padouchem hry spolu se svými přívrženci z obsidiánového města Aziyog. Vidina nekonečného boje proti tomuhle usměvavému ničiteli světů je vlastně docela příjemná a i když stejně jako v případě spojování s mapou Auto Chess jen spekulujeme, určitý smysl tyto úvahy dávají. Zvlášť, když Valve nezvládli situaci kolem Artifactu a hráči stále s napětím čekají, jak dalece se bude lidem z Valve dařit plnit vlastní přání, vrátit se opět mezi aktivní vývojářská studia. A když už zmiňujeme Artifact, upřímně by nás mrzelo, pokud by mělo jít pouze o rebrandování a restart této hry, spekulace na toto téma ale prozatím zaháníme vzhledem k tomu, že se ani v jednom ze tří zápisů trademarku nemluví o sběratelských kartičkách, jako tomu je právě v případě Artifactu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru