Valve prodalo víc ovladačů, než kolik jich bylo k dispozici

Valve prodalo víc ovladačů, než kolik jich bylo k dispozici

Steam Controller za 5 dolarů chtěl každý. Teď se ale budou některé objednávky rušit

3. 12. 2019

Minulý týden jsme vás informovali o tom, že společnost Valve oznámila ukončení produkce nových kusů ovladače Steam Controller. Gamepad, který měl způsobit malou revoluci zejména díky svým haptickým prvkům a podpoře mnoha ovládacích schémat, tak přežil pouhé čtyři roky a v smotném závěru jeho existence se Valve rozhodlo pro pochopitelný krok – rozprodat zbývající zásoby za velmi nízkou cenu. Pokud jste projevili zájem, Steam Controller mohl být váš za cenu odpovídající pěti dolarům, což znělo jako skvělá nabídka a na základě aktuálních zpráv už víme, že si to v jednu chvíli muselo myslet opravdu hodně hráčů. Přesněji víc, než kolik vůbec bylo ovladačů k dispozici, což přinutilo Valve k velmi nepopulárnímu rozhodnutí, a sice některé z objednávek bez milosti zrušit.

Že se tak děje, začali hráči rozebírat na Redditu či diskuzním portálu Resetera. Nikoliv však na základě vyjádření Valve, ale až na popud připravené odpovědi, která začala hráčům chodit jako reakce na jejich dotaz, co přesně se stalo s objednávkou. „Během nedávné slevy jsme omylem přijali více objednávek, než kolik jich dokážeme vyřídit. A s přihlédnutím k tomu, že tento produkt již nevyrábíme, vám Steam Controller nemůžeme zaslat. Vaši platbu jsme obratem vrátili,“ zní stanovisko Valve. V odpovědi se následně uvádí, že peníze byly vráceny stejným způsobem, jakým byla zaplacena objednávka – tedy nikoliv připsáním na konto peněženky na Steamu – a samozřejmě nechybí upřímná omluva za zmatek a nepříjemnosti.

Během nedávné slevy jsme omylem přijali více objednávek, než kolik jich dokážeme vyřídit. A s přihlédnutím k tomu, že tento produkt již nevyrábíme, vám Steam Controller nemůžeme zaslat.

Ty nicméně přetrvávají, protože diskutující postupně zjistili, že Valve zřejmě nevyřizuje objednávky chronologicky a odbavuje jednotlivé zákazníky náhodně. V momentě, kdy uživatelé Resetery začali připisovat k jejich doručeným ovladačům i den a hodinu, kdy si Steam Controller koupili, vyšlo najevo, že lidé s objednávkou z 26. listopadu čekají a člověk, který objednával o den později už vesele hraje. Týká se to přitom i objednávajících z Evropy, kteří na tom jsou stejně jako zákazníci ze Spojených států, takže lze alespoň částečně vyloučit faktor odlišné doby doručení. Není se proto čemu divit, že jsou hráči poměrně rozladění, a to nejen vůči Valve, ale také směrem k lidem, kteří výraznou slevu využili k nákupu mnoha kusů, aby mohli posléze ovladač prodat za mnohem vyšší cenu. Na eBayi proto můžete najít spoustu Steam Controllerů klidně i za 4000 Kč, což je čtyřikrát víc, než za kolik se ovladač prodával oficiálně…

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru