Half-Life: Alyx, Valve Corporation, Valve představují Half-Life: Alyx

Valve představují Half-Life: Alyx

Nová VR hra byla oznámena krátce po 15. narozeninách akce Half-Life 2. Vyjde v březnu

21. 11. 2019
Název: Half-Life: Alyx Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 23. 3. 2020

Společnost Valve dnes představila nový netrpělivě očekávaný příspěvek do série Half-Life. Novinka s podtitulem Alyx byla formálně oznámena začátkem tohoto týdne po spekulacích, které se začaly šířit po internetu. Valve o hře mluví jako o své vlajkové lodi VR segmentu. Od vydání druhé epizody pro Half-Life 2 z roku 2007 přitom uplynulo dlouhých 12 let. Samotný Half-Life 2 před pár dny oslavil 15. narozeniny.

Half-Life: Alyx vyjde v březnu 2020 a míří na headsety Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift a zařízení Windows Mixed Reality. Podle Valve se jedná o plnohodnotnou hru postavenou od základu pro potřeby virtuální reality. Spuštěna byla oficiální stránka a k dispozici už je i předobjednávka na Steamu.

Příběh hry je zasazen mezi události prvního a druhého dílu. Alyx Vance a její otec Eli se musí postavit proti okupaci Země. Hráči se chopí Alyx a máme být jedinou nadějí lidstva na přežití. Combine ovládá planetu od incidentu v Black Mesa. Čekají na nás souboje, hádanky i průzkum světa zdecimovaného mimozemskou rasou.

Máme se těšit na opravdový Half-Life.

Každý den máme zjistit víc o našem nepříteli, zatímco pátráme po jeho slabině. Naším úkolem je pomoci s výzkumem lidem, kteří jsou dost odvážní na to, aby nepřátelům čelili. VR údajně podpoří zážitek ze hry, ale máme se těšit na opravdový Half-Life. Po City 17 se v enginu Source 2 budeme pohybovat plynule, za pomoci přesunů i skoků – podle toho, co je vám z hlediska VR a případné nevolnosti pohodlné. Hru bude možné hrát vestoje i vsedě.

Lidé, kteří si koupí Valve Index do konce roku 2019 dostanou unikátní bonusy, jako jsou alternativní skiny pro zbraně Alyx, tématický obsah do her Counter-Strike: Global Offensive a Dota 2 nebo možnost prozkoumat prostředí z Half-Life: Alyx ve SteamVR Home. Společně se hrou pak dorazí sada nástrojů pro Source 2, které lze využít k tvorbě nových prostředí.

Více se můžeme o hře dozvědět už na akci The Game Awards v polovině prosince.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru